Drobňák sa upísal poľskému Groclinu

Kariéra slovenského futbalistu a kmeňového hráča gréckeho klubu Škoda Xanthi Miroslava Drobňáka (nar. 29.5. 1977) bude s určitosťou pokračovať v Poľsku. Dvadsaťšesťročný ofenzívny stredopoliar sa stal futbalistom tamojšieho prvoligového tímu Groclin Dyskobolia Grodzisk, ktorý trénuje Slovák Dušan Radolský.

28.01.2004 15:11
debata

,,Miro sa s týmto poľským tímom pripravuje už viac ako týždeň. Do Grodzisku pôjde najskôr na polročné hosťovanie, od leta bude potom v jeho prípade platiť dvojročný permanentný transfer bez opcie. Administratívne náležitosti a detaily sme v stredu definitívne dotiahli do úspešného konca a práve v tento deň Miro parafoval spomínaný kontrakt do júna 2006. S podmienkami prejavili spokojnosť všetky zainteresované strany," povedal licenčný manažér FIFA a hráčov agent Juraj Vengloš.

V Škode Xanthi, kde prišiel Drobňák v lete 2003 po trojročnom pôsobení v bratislavskom Interi a podpísal v Grécku ročný kontrakt s následnou opciou na ďalšie tri roky, si odchovanec prešovského futbalu takmer vôbec nezahral. Vlani na jeseň nastúpil za Xanthi v lige iba raz ako striedajúci hráč, päť duelov odohral v Gréckom pohári (dal v nich dva góly). O rodáka zo Šarišských Michalian sa v zahraničí zaujímal už dávnejšie OFI Kréta, v januári 2003 absolvoval Drobňák próbu aj v ruskom prvoligovom klube Rostseľmaš Rostov. ,,Miro je skúsený futbalista a tréner Radolský s ním počíta na post ofenzívneho záložníka, schopného strieľať góly. Aj keď je konkurencia v Grocline veľká, Drobňák má na to, aby sa v Poľsku presadil," dodal na adresu účastníka OH 2000 v Sydney a jedennásobného slovenského reprezentanta (za A-tím SR nastúpil vo februári 2003 na Cypre na Turnaji štyroch krajín proti domácemu výberu a odohral prvý polčas) manažér Juraj Vengloš.

Groclinu Grodzisk patrí po jesennej časti najvyššej poľskej súťaže 4. miesto. Viac radosti pripravil klub svojim fanúšikom v Pohári UEFA, keď sa cez Herthu Berlín a Manchester City dostali Radolského zverenci až do 3. kola, v ktorom bude na jar ich súperom Girondins Bordeaux.

debata chyba
Flowers