Weiss nastúpil prvý raz v základe. Po nádhernom sóle prihral na gól

Lepšie neskoro ako nikdy. Vladimír Weiss ml. sa po prvý raz ocitol v základnej zostave Boltonu Wanderers, v ktorom je na hosťovaní od januára 2010.

24.04.2010 21:46
Vladimír Weiss ml., Bolton Foto:
Vladimír Weiss si na hosťovanie nevybral správny klub. Prvú šancu v základe Boltonu dostal až po 3 mesiacoch, za Wanderers zatiaľ odohral iba 266 minút.
debata (4)

Mladý slovenský futbalista pri svojom debute, ktorý si odkrútil v 36. kole Premier League proti Portsmouthu, dokázal, že by si od trénera Owena Coyla zaslúžil viac príležitostí.

Najmä v prvom polčase hýril aktivitou a v 27. minúte predviedol nádherne sólo, po ktorom Bolton zvýšil na 2:0: Weiss unikol po pravej strane, zbavil sa stredopoliara Sowaha a po takmer 50-metrovom šprinte prihral pred prázdnu bránku kapitánovi Wanderers Kevinovi Daviesovi. Druhý najlepší strelec Boltonu v sezóne nemohol nedať.

Od tej chvíle však domáci poľavili. Posledný tím tabuľky to využil a keď Weiss v 70. minúte opúšťal ihrisko, bolo už vyrovnané 2:2. Výsledok sa v zostávajúcom priebehu nezmenil.

Bolton – Portsmouth 2:0 (Weissova akcia sa začína v čase 0:58)

Napriek zaváhaniu si Bolton prakticky zabezpečil zotrvanie v Premier League – pred Burnley, ktoré ho ešte môže ohroziť, má náskok deviatich bodov a podstatne lepšie skóre (dvanásťgólový rozdiel). Šanca, že ho nováčik predbehne, je už len teoretická: Burnley by muselo vyhrať všetky zápasy a súperov porážať vysokým rozdielom.

Prvoligovú definitívu si Wanderers môžu zabezpečiť už zajtra, ak Burnley nezvíťazí v domácom dueli s Liverpoolom.

Či Weiss dostane v ďalších zápasoch viac priestoru, je otázne. Ak bude mať Bolton 100-percentnú istotu záchrany, je možné, že tréner pred Slovákom uprednostní kmeňových hráčov tímu, ktorých si bude chcieť vyskúšať.

Veľa šancí nedostával Weiss ani predtým: v 16 zápasoch ho Coyle vytiahol na trávnikdovedne len na 266 minút, čo je čas rovnajúci sa trom stretnutiam.