Červení diabli porazili Tottenham. Na ťahu je Chelsea

Manchester United nehodlá prenechať londýnskej Chelsea titul bez boja. V 36. kole anglickej futbalovej súťaže Premier League zvíťazil nad Tottenhamom 3:1 a aspoň do nedele, keď hrá Chelsea domáci zápas so Stoke, zostane na prvom mieste.

24.04.2010 16:11 , aktualizované: 22:28
Nani Foto:
Portugalčan Nani strelil víťazný gól duelu desať minút pred koncom.
debata (6)

V stretnutí s Tottenhamom delilo červených diablov od remízy – a pochovania nádejí na zisk titulu – 10 minút. V tej chvíli bol stav nerozhodný 1:1. „Kľúčové bolo, že sme si udržali nervy,“ hodnotil tréner Manchestru Alex Ferguson pre oficiálnu stránku klubu.

Domáce mužstvo doviedol k trom bodom Portugalčan Nani: postava zápasu najprv v 81. minúte chladnokrvne prelobovala brankára Gomesa a o päť minút neskôr vybojovala pokutový kop: Giggs ho premenil a United zvíťazili 3:1.

„Tento zápas bol veľkou prekážkou – každý videl, ako dobre Spurs hrali proti Arsenalu a Chelsea,“ uviedol kouč domácich. United majú na čele dvojbodový náskok a tlak je teraz na Chelsea – ak sa chce vrátiť na prvé miesto, musí aktuálne trináste Stoke poraziť.

Rozhodujúci duel však zrejme príde až 2. mája – vtedy hrá londýnsky tím na pôde Liverpoolu. Manchestru tak v boji o titul môže paradoxne pomôcť najnenávidenej­ší súper.

Fergusona pred záverom súťaže mrzí iba zdravotný stav najlepšieho strelca Wayna Rooneyho. Proti Tottenhamu vynechal tretí z posledných štyroch zápasov a je možné, že svojmu tímu v závere súťaže už nepomôže. „Vo štvrtok si poranil slabiny,“ konštatoval Škót. V útoku sa tak musí spoliehať iba na Bulhara Berbatova a mladíka Machedu.

Štrnásť dní pred záverom súťaže nie je rozhodnuté ani o mužstve, ktoré obsadí štvrtú priečku zaručujúcu účasť v Lige majstrov. Po prehre Tottenhamu sa na štvrtú priečku mohol prepracovať Manchester City, ale na ihrisku Arsenalu iba remizoval 0:0.

Slovenský reprezentant Vladimír Weiss ml. sa po prvý raz ocitol v základnej zostave Boltonu Wanderers, v ktorom je na hosťovaní od januára 2010. V dueli s Portsmouthom prihrával po nádhernom sóle na gól (2:2).

Premier League – 36. kolo:

Manchester United – Tottenham 3:1 (0:0)

• Góly: 58. Giggs (pen.), 81. Nani, 86. Giggs (pen.) – 70. King.
  • ManUtd: Van der Sar, Rafael Da Silva (79. Macheda), Vidič, Evans, Evra (67. O'Shea), Fletcher, Scholes, Giggs, Valencia (59. Carrick), Berbatov, Nani.
  • Tottenham: Gomes, Assou-Ekotto, Dawson, King, Bale, Bentley (66. Lennon), Huddlestone, Palacios, Modric, Defoe (55. Gudjohnsen), Pavľučenko (79. Crouch).

Bolton Wanderers – Portsmouth 2:2 (2:0)

Góly: 26. Klasnič, 28. K. Davies – 54. a 68. Dindane, 20 526 divákov
Vladimír Weiss ml. (Bolton) hral do 70. min.

Hull City – Sunderland 0:1 (0:1)

Gól: 7. D. Bent, ČK: 45. Altidore – 45. Hutton, 25 012 divákov

West Ham United – Wigan 3:2 (2:1)

Góly: 31. Ilan, 45. R. Kováč, 77. Parker – 4. Spector (vlastný), 52. Rodallega, 33 057 divákov

Wolverhampton – Blackburn Rovers 1:1 (0:1)

Góly: 81. Ebanks-Blake – 28. Nelsen, 28 967 divákov

Arsenal Londýn – Manchester City 0:0