Abramovič balí a rýchlo predáva. Rus ponúka Chelsea za šialené peniaze

TASR | 02.03.2022 13:46
Roman Abramovič Foto:
Roman Abramovič.
Ruský miliardár Roman Abramovič v utorok ponúkol na predaj anglický futbalový klub Chelsea Londýn.

Podľa jedného z potenciálnych kupcov zaň žiada takmer 2,5 miliardy eur. Päťdesiatpäťročný podnikateľ má väzby na ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý minulý týždeň spustil vojenskú inváziu na územie Ukrajiny.

„Abramovič sa snaží predať všetky svoje vily v Anglicku a chce sa rýchlo zbaviť aj Chelsea. Spoločne s ďalšími tromi ľuďmi som v utorok dostal ponuku na jej kúpu,“ povedal pre švajčiarske médiá miliardár Hansjörg Wyss.

Olympijský víťaz v zápasení Artur Tajmazov....
Sedemnásobný medailista z majstrovstiev sveta v...
+4Vjačeslav Fetisov - bývalý reprezentačný...

O investíciu by mal záujem len v rámci 6–7 členného konzorcia.

Abramovič prevzal „The Blues“ v roku 2003. Počas jeho éry Chelsea päťkrát vyhrala anglickú Premier League. V rokoch 2012 a 2021 triumfovala v prestížnej Lige majstrov Pre rusko-ukrajinský konflikt však Abramovičovi hrozia vo Veľkej Británii sankcie a už v sobotu previedol správcovstvo účastníka Premier League na charitatívnu organizáciu.

„Ako som už vyhlásil, vždy som robil rozhodnutia so záujmom toho najlepšieho pre klub. Momentálne to znamená predať klub. Verím, že je to v záujme fanúšikov, zamestnancov, sponzorov i partnerov,“ uviedol Abramovič, ktorého vyjadrenie TASR prevzala z AFP.

Rus, ktorý vlastní aj izraelsky a portugalský pas, taktiež deklaroval, že výťažok z predaja pôjde pre obete vojny na Ukrajine. „Poveril som tím, aby vytvoril charitatívnu nadáciu, kde skončia všetky prostriedky z predaja. Bude slúžiť na poskytovanie finančných prostriedkov pre naliehavé a okamžité potreby obetí, ako aj pre dlhodobé projekty na obnovu krajiny.“

Roman Abramovič Čítajte viac Oligarcha Abramovič previedol správu Chelsea na charitu