Ronaldo zažiaril postupovým lobom. Barcelona hazarduje

TASR | 23.11.2021 20:58, aktualizované:
ronaldo, rashford Foto: ,
Hrdina! Manchester United zase raz spasil Cristiano Ronaldo.
Futbalisti Chelsea Londýn a Manchestru United sa stali v utorok ďalšími osemfinalistami Ligy majstrov.

Chelsea v pozícii obhajcu titulu zvíťazila v šlágri H-skupiny nad Juventusom Turín 4:0 gólmi Trevoha Chalobaha, Reecea Jamesa, Calluma Hudsona-Odoia a Tima Wernera.

United triumfovali v F-skupine na pôde FC Villarreal 2:0 vďaka presným zásahom Cristiana Ronalda a Jadona Sancha.

Chelsea proti Juventusu stačil na postup do vyraďovačky aj bod, „The Blues“ však od začiatku išli za víťazstvom.

Pri šanci Jamesa sa vyznamenal Szczęsny, no v 25. minúte sa už domáci ujali vedenia. Po rohu Ziyecha a sklepnutí Rüdigera sa nekompromisnou strelou pod brvno prezentoval Chalobah.

Najbohatšie futbalové kluby planéty Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Inter Miláno - 6,2 miliardy libier.

Juventus mohol krátko na to vyrovnať, keď Bentancur pekne vysunul Moratu, ktorý síce prekonal Mendyho, no na bránkovej čiare odkopol loptu Thiago Silva.

V úvode druhého polčasu spustila Chelsea na bránku hostí ofenzívny uragán a po góloch Jamesa a Hudsona-Odoia v priebehu dvoch minút rozhodla o osude zápasu. V nadstavenom čase pridal štvrtý gól Timo Werner.

Barcelona v E-skupine doma iba remizovala s Benficou Lisabon 0:0 a skomplikovala si situáciu v boji o osemfinále.

Pred portugalským tímom má na druhom mieste tabuľky dvojbodový náskok. V záverečnom kole sa však predstaví na pôde doposiaľ suverénneho Bayernu Mníchov.

fc barcelona, benfica Čítajte viac ONLINE: Barcelona si neporadila s Benficou

Benfica privíta Dynamo Kyjev a v prípade rovnosti bodov s Barcelonou by v jej prospech rozhodli lepšie vzájomné zápasy, v Lisabone totiž zvíťazila 3:0.

Na Camp Nou sa hral od začiatku svižný futbal. Barcelona bola aktívnejšia, no šance Demira, Gaviho, ani Albu nepriniesli gólový efekt.

V 34. minúte mohla udrieť Benfica, po rohovom kope a hlavičke Jaremčuka podržal Barcelonu ter-Stegen.

V 37. minúte po strele hosťujúceho Otamendiho síce lopta skončila v sieti, rozhodca však usúdil, že počas centra sa dostala už za bránkovú čiaru.

V závere polčasu Barcelona vystupňovala tlak a po strele Demira sa zatriaslo brvno.

V druhom polčase sa brankár hostí Vlachodimos zaskvel pri hlavičke de Jonga a keďže gól Arauja neplatil pre ofsajd a v závere hostia nevyužili rýchly brejk, zrodila sa bezgólová remíza.

V utorňajšom dueli F-skupiny triumfovali na pôde FC Villarreal 2:0 vďaka gólom Cristiana Ronalda a Jadona Sancha.

Anglicko Futbal Premier League 6. kolo ronaldo Čítajte viac Diabli sa trápia. Kto ich vytiahne z pekla?

United nastúpili na pôde Villarrealu už bez trénera Oleho Gunnara Solskjaera, ktorého vedenie klubu koncom minulého týždňa odvolalo.

Mužstvo viedol jeho doterajší asistent Michael Carrick. Villarreal bol v prvom polčase nebezpečnejší a vypracoval si viacero sľubných šancí, pri strelách Gomeza a Triguerosa sa vyznamenal de Gea.

Aj v úvode druhého polčasu boli domáci aktívnejší, v 59. minúte ďalšiu príležitosť Triguerosa opäť zneškodnil de Gea.

Hostia postupne vyšli z obrannej ulity a v 71. minúte spálil veľkú šancu Sancho, ktorý po akcii striedajúceho Fernandesa z päťky neprekonal Rulliho.

V 78. minúte sa domáca obrana pri rozohrávke dopustila veľkej chyby, k lopte sa dostal Ronaldo a lišiacky preloboval Rulliho.

Postup hostí do osemfinále spečatil v 90. minúte po rýchlom protiútoku strelou pod brvno Sancho.

Bayern sa na zľadovatenom teréne v Kyjeve ujal vedenia v 14. minúte, keď poľský kanonier Lewandowski ukážkovými nožničkami prekonal domáceho brankára. Na konci prvého polčasu zvýšil strelou k žrdi Coman. Dynamo v 70. minúte už iba znížilo zásluhou Garmaša

Bayern Mníchov je aj po 5. kole stopercentný, v E-skupine zvíťazil v Kyjeve nad Dynamom 2:1 po presných zásahoch Roberta Lewandowského a Kingsleyho Comana.

F-skupina

FC Villarreal – Manchester United 0:2 (0:0)
Góly: 78. Ronaldo, 90. Sancho
Rozhodoval: Brych (Nem.)

Young Boys Bern – Atalanta Bergamo 3:3 (1:1)
Góly: 39. Siebatcheu, 81. Sierro, 84. Hef – 10. Zapata, 51. Palomino, 88. Muriel.
Rozhodoval: Siebert (Nem.)