Šanca pre Real. Šláger medzi Barcelonou a Atléticom sa skončil remízou

TASR | 08.05.2021 18:26, aktualizované:
FC Barcelona, Lionel Messi, Atlético Madrid Foto: ,
Momentka zo zápasu FC Barcelona - Atlético Madrid.
Futbalisti FC Barcelona remizovali v sobotnom domácom šlágri 35. kola najvyššej španielskej súťaže s Atleticom Madrid 0:0.

Hostia sa udržali na čele tabuľky o dva body pred svojím súperom, v nedeľu sa však na nich môže bodovo dotiahnuť mestský rival Real Madrid, ak zvíťazí nad štvrtou Sevillou.

Atletico si väčšie šance vypracovalo najmä v úvode stretnutia.

V 19. minúte Mario Hermoso prihral z ľavej strany Angelovi Correovi, ktorého strelu z hranice bieleho bodu vychýlil mimo bránky Clement Lenglet.

Bayern Čítajte viac Bayern má titul. Oslávil ho poltuctom

V 34. minúte zakročil barcelonský brankár Marc-Andre ter Stegen proti zakončeniu Marcosa Llorenteho a potom prišli príležitosti Lionela Messiho.

Na konci prvého polčasu jeho nebezpečnú strelu končekmi prstov vytlačil hosťujúci brankár Jan Oblak a v úplnom závere riadneho hracieho času poslal argentínsky útočník loptu z priameho kopu tesne vedľa.