Opäť údajný rasizmus. Valencia odišla na protest z ihriska

Pravda | 04.04.2021 22:14
Futbalisti Valencie odišli počas zápasu španielskej lige proti Cádizu z ihriska.

Dôvodom bol incident z prvého polčasu, kedy sa stopér Mouctar Diakhaby stal podľa tvrdenia Valencie obeťou rasistickej urážky. Zápas bol na viac ako dvadsať minút prerušený, potom sa však dohral.

Po polhodine hry za stavu 1:1 sa Diakhaby dostal po slovnej výmene názorov do potýčky s domácim obrancom Calom.

Hosťujúci tím sa po Diakhabyho protestoch odobral do útrob štadióna. Podľa vyhlásenia valencijského klubu sa francúzsky obranca tmavej pleti stal obeťou rasistickej urážky.

„NIE rasizmu! Plne stojíme za Mouctarom Diakhabym. Tím sa nakoniec rozhodol pokračovať a sám hráč, ktorý sa stal obeťou rasistickej urážky, podporil spoluhráčov v návrate na ihrisko a dohraní zápasu. Máš našu podporu, Mouctar!“ uviedla Valencia na sociálnych sieťach.

Diakhaby zostal v kabíne a bol vystriedaný, cez polčas stiahol Cádiz z hry aj autora úvodného gólu Calu. V 88. minúte rozhodol gólom jeho náhradník Marcos Mauro.

Obranca Valenice Jose Gaya po zápase povedal, že ak by sa nevrátili na ihrisko, hrozila by jeho tímu prehra či strata bodov. Neuviedol však od koho.

„Diakhaby nám povedal, že ho urazil a to odsudzujeme. Preto sme opustili ihrisko, no oni nám povedali, že musíme ísť naspäť, lebo ak nie, odoberú nám tri body a možno aj viac. Diakhaby nám povedal, aby sme sa vrátili a preto sme to spravili. Chcel, aby sme dohrali. Bez jeho súhlasu by sme to neurobili. On bol nahnevaný a nemohol sa vrátiť. Bola to veľmi škaredá urážka, nepoviem ju,“ citovala agentúra dpa Gayu.

La Liga:

FC Cadiz – FC Valencia 2:1 (1:1)
Góly: 14. Cala, 88. Mauro – 19. Gameiro

CF Elche – Betis Sevilla 1:1
Góly: 36. Milla – 14. Iglesias (z 11m)

Deportivo Alaves – Celta Vigo 1:3 (0:3)
Góly: 86. Lejeune – 8. Nolito, 14. Aspas, 20. Mina, ČK: 54. Murillo (Celta)

FC Sevilla – Atletico Madrid 1:0 (0:0)
Gól: 70. Acuna