Atlético môže ďakovať Suarézovi. Barcelona Messimu, ktorý vyrovnal Pelého

SITA | 19.12.2020 16:11, aktualizované:
Luis Suarez Foto: ,
Futbalista Luis Suarez.
Futbalisti Atletica Madrid zvíťazili v 14. kole španielskej La Ligy nad Elche 3:1 a upevnili si vedenie v tabuľke.

Pred Realom Sociedad San Sebastian majú trojbodový náskok a dva zápasy k dobru. O triumfe „Los Colchoneros“ rozhodol dvoma gólmi uruguajský kanonier Luis Suarez, tretí pridal z pokutového kopu striedajúci Diego Costa. San Sebastian prehral na pôde Levante 1:2.

15 hviezd budúcnosti podľa Lionela Messiho Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
1. Trent Alexander-Arnold (Anglicko, Liverpool)...

Futbalisti FC Barcelona doma iba remizovali s Valenciou 2:2 a na Atletico strácajú osem bodov. Lionel Messi vsietil 643. gól v drese katalánskeho klubu a vyrovnal rekord Peleho.

Legendárny Brazílčan zaznamenal rovnaký počet presných zásahov počas pôsobenia v FC Santos. Messi v závere prvého polčasu nepremenil pokutový kop, po dorážke však Argentínčan vyrovnal na 1:1.

Na začiatku druhého dejstva zabezpečil Barcelone vedenie Ronald Araujo, no konečnú deľbu bodov zariadil v 69. minúte Maxi Gomez.

Úspešný nováčik z Cadizu prekvapujúco prehral s Getafe doma 0:2 a nebodoval už v druhom stretnutí za sebou. Naopak, madridský klub uťal sedemzápasovú šnúru bez víťazstva.

Góly: 31. Ocampos (z 11 m) – 87. García

UD Levante – Real Sociedad San Sebastian 2:1 (1:1)
Góly: 28. Roger, 87. De Frutos – 22. Isak

Osasuna Pamplona – FC Villarreal 1:3 (0:2)
Góly: 70. Torres (z 11 m) – 7. a 88. Moreno, 29. Nino, ČK: 19. Hernandez (Osasuna)

Atletico Madrid – Elche 3:1 (1:0)
Góly: 41. a 58. Suarez, 80. Costa (z 11 m) – 64. Boye

FC Barcelona – FC Valencia 2:2 (1:1)
Góly: 45+4. Messi, 52. Araujo – 30. Diakhaby, 69. Gomez