Škandál v Paríži! Turci odmietli pokračovať v zápase

Pravda, TASR | 08.12.2020 21:38
rasizmus LM PSG rozhdoca Foto: ,
Hráči PSG opúšťajú trávnik po tom, ako tak urobili aj futbalisti Basaksehiru Istanbul. Dôvodom mal byť rasistický útok rozhodcu voči asistentovi trénera tureckého majstra.
Futbalisti Lipska a Paríža St. Germain sa stali ďalšími osemfinalistami Ligy majstrov 2020/2021.

Lipsko v záverečnom vystúpení v H-skupine v priamom súboji o postup zdolalo Manchester United 3:2.

Duel medzi Prížom a Basaksehirom Istanbul v 15. minúte prerušili, v prípade rovnosti bodov s United by v prospech PSG rozhodlo lepšie skóre zo vzájomných zápasov.

Lipsko potrebovalo nad Manchestrom United zvíťaziť a lepší štart si ani nemohlo želať. V druhej minúte sa v šestnástke dostal k lopte Angelino a strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Davida de Geu. V 13. minúte zvýšil náskok bundesligistu Amadou Haidara, ktorý zužitkoval center Angelina.

Po zmene strán pridal tretí gól Justin Kluivert. V záverečnej desaťminútovke hostia vďaka Brunovi Fernandesovi a Harrymu Maguireovi znížili na 2:3, vyrovnať sa im však už nepodarilo. „Červení diabli“ sa tak predstavia iba v šestnásťfinále Európskej ligy UEFA.

Druhý zápas skupiny medzi Parížom St. Germain a Istanbulom Basaksehir po štvrťhodine za stavu 0:0 prerušili. Hostia opustili hraciu plochu, spravili tak na protest proti rasistickej urážke zo strany štvrtého rozhodcu Sebastiana Coltescua z Rumunska.

Situáciu vyhrotila červená karta pre asistenta hosťujúceho trénera Pierrea Weba. Bývalý kamerunský reprezentant sa zapojil do strkanice za postrannou čiarou. Coltescu údajne použil na adresu Weba v rumunčine výraz „negru“.

Približne po desiatich minútach, keď sa nehralo, turecký tím zamieril do útrob štadióna. Slovenský obranca Martin Škrtel nefiguroval na súpiske Basaksehiru.

Podľa posledných informácií by sa mal zápas odohrať v stredu 9. decembra o 19.00 h.

Cristiano Ronaldo prispel dvomi gólmi k víťazstvu Juventusu Turín na pôde FC Barcelona 3:0, znamenajúcemu prvenstvo v G-skupine. Portugalčan zatienil kanoniera Barcelony Lionela Meesiho, ktorý sa rovnako ako v ligovom dueli na ihrisku Cadizu (1:2) nepresadil.

Ronaldo v 13. minúte z pokutového kopu otvoril skóre. O sedem minút neskôr po akcii Juana Cuadrada poistil náskok Juventusu Weston McKennie. V 52. minúte Ronaldo premenil ďalší pokutový kop, nariadený za ruku Clementa Lengleta v šestnástke.

6. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021

E-skupina

Stade Rennes – FC Sevilla 1:3 (0:2)
Góly: 86. Rutter (z 11 n) – 45+2. a 81. En-Nesyri, 32. Kounde. Rozhodoval: Bartosz Frankowski (Poľ.)

Chelsea Londýn – FK Krasnodar 1:1 (1:1)
Góly: 28. Jorginho (z 11 m) – 24. Cabella. Rozhodoval: Pavel Královec (ČR)

F-skupina

Lazio Rím – FC Bruggy 2:2 (2:1)
Góly: 12. Correa, 27. Immobile (z 11 m) – 18. Vormer, 76. Vanaken. Rozhodoval: Cakir (Tur.), ČK: 39. Sobol (Bruggy) po druhej ŽK

Zenit Petrohrad – Borussia Dortmund 1:2 (1:0)
Góly: 16. Driussi – 68. Piszczek, 79. Witzel. Rozhodoval: István Kovács (Rum.)

G-skupina

Dynamo Kyjev – Ferencváros Budapešť 1:0 (0:0)
Gól: 60. Popov. Rozhodoval: Andreas Ekberg (Švéd.)
R. Mak nastúpil za Ferencváros v 80. minúte

FC Barcelona – Juventus Turín 0:3 (0:2)
Góly: 13. a 52. Ronaldo (oba z 11 m), 21. McKennie. Rozhodoval: Tobias Stieler (Nem.)

H-skupina

Paríž SG – Istanbul Basaksehir 0:0 – v 15. minúte prerušené
Rozhodoval: Ovidiu Haţegan (Rum.)

RB Lipsko – Manchester United 3:2 (2:0)
Góly: 2. Angelino, 13. Haidara, 63. Kluivert – 80. Fernandes (z 11 m), 83. Maguire. Rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)