Kucka Parme nepomohol k výhre, Škriniar aj Lobotka sedeli na lavičke

TASR | 29.07.2020 21:36
Atalanta - Parma Alejandro Gomez Foto: ,
Kapitán Atalanty Alejandro Gomez oslavuje svoj gól do siete Parmy.
Futbalisti Interu Miláno zdolali v utorňajšom domácom stretnutí 37. kola najvyššej talianskej súťaže SSC Neapol 2:0. V tabuľke sa udržali na druhom mieste o bod pred Atalantou Bergamo, ktorá zvíťazila na pôde Parmy 2:1.

Obranca Interu Milan Škriniar aj stredopoliar Neapola Stanislav Lobotka presedeli duel na lavičke náhradníkov.

Milánčania sa dostali do vedenia už v 11. minúte, keď otvoril skóre Danilo D'Ambrosio. V 74. minúte sa strelecky presadil aj Lautaro Martinez a poistil druhé víťazstvo Interu za sebou.

Neapol je po prehre na siedmej priečke. V záverečnom kole sa Inter stretne práve s Atalantou, ktorá v Parme otočila nepriaznivý stav po prvom polčase.

Za domácich odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka a videl žltú kartu. Parma prehrala po predchádzajúcich dvoch víťazstvách a figuruje na jedenástej pozícii.

Obhajobu majstrovského titulu si už v predstihu zabezpečil Juventus Turín, v stredu sa predstaví na ihrisku Cagliari.

Góly: 7. a 11. Di Carmine, 47. Faraoni

Parma Calcio – Atalanta Bergamo 1:2 (1:0) Góly: 43. Kulusevski – 70. Malinovskij, 84. Gomez