Šláger českej ligy zatienilo zranenie fanúšičky. Vinníkovi hrozí 10 rokov väzenia

ČTK | 11.03.2019 08:03
Plzeň, fanúšikovia
Fanúšikovia Plzne na archívnej snímke. Autor: ,
Až desať rokov väzenia hrozí mužovi za zranenie ženy pyrotechnikou pri sobotňajšom zápase futbalovej ligy medzi pražskou Spartou a Plzňou (4:0).

Polícia ho obvinila z pokusu o ťažké ublíženie na zdraví. Celkom zaznamenali policajti pri sobotňajšom zápase 21 priestupkov a dva trestné činy, povedal hovorca pražskej polície Jan Daněk.

Oba trestné činy súviseli s hádzaním pyrotechniky, okrem ublíženia na zdraví išlo o trestný čin výtržníctva.

„Muž, ktorý v sobotu na futbalovom zápase Sparta – Plzeň zo sektoru hostí hodil medzi divákov pyrotechniku ​​a zranil tým jednu ženu, bol zadržaný. Kriminalisti s ním začali trestné stíhanie pre trestný čin ťažkého ublíženia na zdraví v štádiu pokusu,“ povedal hovorca polície.

Pyrotechnika zo sektoru hosťujúcich fanúšikov zranila v sobotu na Letnej niekoľko divákov. Polícia kvôli tomu v 82. minúte zápasu začala vyprázdňovať sektor fanúšikov Plzne a stretnutie na viac ako desať minút prerušila.

Podľa Danka bol sektor vyprázdnený preto, že hosťujúci fanúšikovia nereagovali na výzvy polície a bolo vážne ohrozené zdravie ľudí. „Polícia vyprázdnením sektoru zamedzila prípadným ďalším zraneniam,“ uviedol.

Udalosťou sa bude zaoberať aj disciplinárna komisia Ligovej futbalovej asociácie.

Sparta uviedla, že spolupracuje s políciou na vyšetrení všetkých incidentov zo sobotňajšieho zápasu.

„Je pre nás mimoriadne dôležité, aby boli všetci výtržníci dôsledne potrestaní, a urobíme pre to maximum. Spoločným cieľom musí byť, aby bol všetkým agresorom do budúcna zamedzený vstup na futbal,“ píše sa vo vyhlásení Sparty.

„Zásadne sa dištancujeme od podobných aktov agresie medzi divákov na štadiónoch, čo sa netýka len tohto stretnutia. V prípade použitia pyrotechniky to považujeme za obzvlášť nebezpečné a neprijateľné,“ uviedol hovorca Viktorie Plzeň Ondřej Lípa.

TV Pravda: Pozrite si videoreportáž zo slávnostného otvorenia Tehelného poľa: