Tottenham si náskok neustrážil. Do finále Ligového pohára postúpila Chelsea

ČTK, SITA | 24.01.2019 23:04
Po jednoznačnom postupe obhajcu trofeje Manchestru City rozhodli druhé semifinále anglického Ligového pohára až pokutové kopy.
Futbalisti Chelsea Olivier Giroud, Kepa... Foto: Reuters, IAN WALTON
Olivier Giroud, Kepa Arrizabalaga, Cesar Azpilicueta Futbalisti Chelsea Olivier Giroud, Kepa Arrizabalaga a Cesar Azpilicueta oslavujú postup do finále anglického Ligového pohára.

Chelsea v odvete londýnskeho derby zdolala v domácom prostredí futbalistov Tottenhamu 2: 1 a uspela aj v penaltovom rozstrele, v ktorom zvíťazila 4:2.

Úvodný zápas vyhral Tottenham gólom z kontroverznej penalty, v odvete však nastúpil bez autora gólu Kana, Alliho i Son Heung-mina a o náskok po necelej polhodine prišiel.

Kanté sa po rohu oprel do odrazenej lopty, ktorá k nemu doskákala až za šestnástku a prestrelil brankára Gazzanigu. Ešte pred polčasom Chelsea pridala druhý gól, zblízka sa presadil Hazard.

Hostia však na Stamford Bridge dokázali krátko po zmene strán znížiť, keď center z ľavej strany poslal hlavou do siete Llorente. Po 90 minútach tak prišli na rad pokutové kopy, ktoré premenili všetci štyria strelci Chelsea, zatiaľ čo hosťujúci Dier v tretej sérii prekopol bránku a Lucasa Mouru potom vychytal Arrizabalaga.

Manchester City v semifinále nastrieľal treťoligovému Burtonu desať gólov. Po domácom víťazstve 9:0 vyhral favorit v stredajšej odvete 1:0. Finále sa bude hrať 24. februára.

Semifinále anglického Ligového pohára:

FC Chelsea – Tottenham Hotspur 2:1 (2:0), na pokutové kopy: 4:2 – prvý zápas: 0:1, Chelsea postúpila do finále
Góly: 27. Kanté, 38. E. Hazard – 50. Llorente