Klopp a Guardiola mali väčšiu podporu, sťažuje sa Mourinho. Odmietol tri ponuky

ČTK, Pravda | 21.01.2019 12:41
Jürgen Klopp
Jürgen Klopp. Autor: ,
Futbalový tréner José Mourinho je mesiac po prepustení z Manchestru United stále bez angažmánu. Dostal už tri ponuky, ktoré ho však nezaujali. Užíva si voľný čas, ale už čoskoro by slávny portugalský kouč opäť rád našiel novú výzvu.

„Som rád za uplynulé týždne, počas ktorých som mohol zažiť veci, ktoré normálne nemôžem. Ale poznám sa a viem, že na konci marca mi to už stačiť nebude,“ povedal Mourinho pre beIN Sports.

O ponuky nemá núdzu. „Musím si všetko premyslieť. Nerád o tom hovorím, ale tri ponuky už som odmietol, pretože som nemal pocit, že je to to, čo chcem. Som pokojný, uvidíme,“ dodal bývalý kouč Porta, Chelsea, Interu Miláno a Realu Madrid.

Ponuka, ktorú by prijal, pre neho musí byť zaujímavou výzvou. „Musí to byť niečo, čo mi ponúkne výzvu, z ktorej budem mať radosť,“ povedal. Najradšej by nové miesto dostal už v priebehu jari, aby sa mohol aklimatizovať pred novou sezónou. „Trebárs načasovanie príchode do Interu bolo perfektné. V novembri som skončil v Chelsea a vo februári som išiel do Interu, kde som mal čas spoznať tím, ligu a naučiť sa jazyk do začiatku novej sezóny,“ dodal.

Celý rozhovor s Josém Mourinhom (v angličtine)

Angažmán v Manchestri United nevyšiel Mourinhovi podľa predstáv, zo 144 zápasov ich vyhral len 84. A získal len dve trofeje za triumf v Európskej lige a v anglickom Ligovom pohári. V lige bol šiesty a druhý. Dôvodom podľa neho bolo to, že tréneri najväčších súperov Manchestru City a Liverpoolu mali väčšiu podporu od vedenia klubu.

„Pozrite sa na Liverpool. Koľko hráčov tam bolo pred príchodom Jürgena Kloppa. Žiadny Alisson, žiadny Van Dijk, Robertson, Salah, Firmino, Mané, Wijnaldum, Keita alebo Fabinho,“ vyhlásil Mourinho.

„A ani Guardiola nebol v Manchestri City hneď majstrom. Potom ale urobil dobré rozhodnutia, ktoré vedenie podporilo. Napríklad nechcel krajných obrancov Zabaletu, Sagna, Kolarova a Clichyho. Takže v lete predal štyroch bekov a štyroch priviedol. Vedenie ho v tom podporilo,“ dodal.

Mourinho sa tiež posťažoval, že naňho platil iný meter oproti spomínanej dvojici trénerov:

„Keď Mourinho kopne do fľaše pri čiare, dostane trest a musí za to zaplatiť. Keď urobí to isté Klopp alebo Guardiola, nič sa nedeje. Sú špeciálni…“