Dúbravka mieri na slávny Old Trafford: Kvôli takýmto zápasom som sem prišiel

SITA | 05.10.2018 18:20
Martin Dúbravka
Martin Dúbravka v drese Newcastlu. Autor: ,
Futbalisti anglického klubu Newcastle United absolvovali tento týždeň avizovaný hráčsky míting. Ako referuje web chroniclelive.co.uk, jedným z hlavných rečníkov na ňom bol slovenský brankár Martin Dúbravka.

„Magpies“ nevyšiel vstup do ligového ročníka 2018/2019, v doterajších siedmich kolách získali iba dva body a až 5-krát schádzali z trávnika s prehrou. Dvadsaťdeväťročný Žilinčan to však odmieta pripísať ťažkému úvodu sezóny, v ktorom Newcastle hral s viacerými ašpirantmi na popredné umiestnenie.

„Prišiel som do Premier League, aby som hral proti mužstvám ako Manchester United na štadiónoch ako Old Trafford. Bude to pre mňa veľký deň, rovnako ako pre každého na ihrisku. Napriek doterajším výsledkom sa všetci tešíme na tento zápas a nebojíme sa,“ vraví Dúbravka pred sobotňajším duelom 8. kola Premier League na ihrisku Manchestru United (začiatok o 18.30 h SELČ).

„Chceme uspieť. Aby sme to dokázali, musíme byť k sebe úprimní a komunikovať medzi sebou ako tím. Uvidíme, ako to napokon dopadne,“ doplnila slovenská reprezentačná jednotka, ktorá tento týždeň iniciovala spomenuté interné stretnutie hráčov Newcastle United.

Martin Dúbravka v drese Newcastlu United.
Martin Dúbravka v drese Newcastlu United. Autor: Reuters, IAN WALTON

Práve proti Manchestru United zažil Dúbravka 11. februára debut v anglickej Premier League. Bolo to krátko po príchode na hosťovanie z pražskej Sparty, ktoré sa po skončení minulej sezóny zmenilo na trvalý prestup. Dúbravka vtedy proti „červeným diablom“ vychytal senzačné víťazstvo 1:0. Tentoraz nastúpi na ihrisku tohto súpera – v legendárnom „divadle snov“ Old Trafford.

„Ako to teraz dopadne? Je to stále Manchester United, navyše bude hrať doma. Nebudeme to mať ľahké, ale vynasnažíme sa uspieť. Osobne do každého zápasu nastupujem s tým, že chcem vyhrať. Rovnaké to bude aj proti Manchesteru United. Bolo by skvelé, keby sa nám podarilo uhrať nejaký pozitívny výsledok,“ zaželal si Martin Dúbravka.