Petráš o zimnom odchode Hamšíka: Situácia sa nám nepáči, ale život ide ďalej

SITA, TASR | 24.09.2018 07:10, aktualizované: 
Marek Hamšík
Kapitán Neapola Marek Hamšík po víťazstve nad FC Turín 3:1 v 5. kole Serie A. Slovenský stredopoliar odohral celý zápas. Autor: ,
Talianske médiá v uplynulých dňoch informovali, že slovenský kapitán SSC Neapol Marek Hamšík premýšľa nad zimným odchodom z klubu.

Tuttosport špekuluje, že 31-ročný Banskobystričan nehrá významnú úlohu v plánoch kouča „partenopei“ Carla Ancelottiho. Spomenutý zdroj vychádzal z toho, že Hamšík v doterajšom priebehu sezóny iba raz odohral celý zápas (v nedeľu však nastúpil na plnú minutáž v zápase proti FC Turín, pozn.) a dosiaľ naposledy v Lige majstrov na ihrisku Crvenej zvezdy Belehrad (0:0) naskočil do diania až v závere stretnutia.

Viac svetla do celej záležitosti však vniesli vyjadrenia jedného z Hamšíkových zástupcov – niekdajšieho slovenského reprezentanta Martina Petráša. Tridsaťosemročný rodák z Bojníc trvá na tom, že „Marekiaro“ nechce odísť z Neapola. Zároveň však tvrdí, že nie je rád z toho, že Hamšík už nemá takú silnú pozíciu ako predtým.

„Pred chvíľou som tieto správy počul od Mareka,“ uviedol Petráš v rozhovore pre CalcioNapoli24, citoval ho aj web football-italia.net.

„Čítali sme noviny, ale nechápem, odkiaľ tieto informácie pochádzajú. Je to dosť nezvyčajná situácia a nikomu z nás sa nepáči, ale život ide ďalej,“ doplnil bývalý obranca či defenzívny záložník.

„Marek je náš klient a vzhľadom na svoje kvality je jeho miesto na ihrisku. Rotáciu hráčov plne chápem. Nerozumiem však tejto kontroverzii a správam o jeho odchode. Vždy voči klubu prejavoval lojalitu. Všetko sa mi to zdá prehnané,“ skonštatoval Martin Petráš.

Ďalšia méta v Serii A

Hamšík dosiahol ďalšiu významnú métu – v Serii A odohral 400 zápasov. Jubilejný duel mal pre neho víťaznú príchuť, SSC Neapol triumfoval v 5. kole na pôde FC Turín 3:1 a v tabuľke je druhý o tri body za Juventusom Turín.

"Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Mali sme veľmi silný začiatok zápasu. Do 25. minúty stretnutia sme si vypracovali veľa šancí, mohli sme viesť aj vyšším ako dvojgólovým rozdielom. V závere prvého a na začiatku druhého dejstva bol Turín lepšie. Našťastie dali sme tretí gól a ten nás upokojil. Ku koncu zápasu sme dominovali, mohli sme pridať aj ďalšie góly, povedal pre svoju oficiálnu webovú stránku Hamšík, ktorý proti Turínu odohral celý zápas.

V Serii A debutoval ako 17-ročný 20. marca 2005, keď v drese Brescie nastúpil na súboj s Chievom Verona. Nedeľňajší duel proti Turínu bol pre Hamšíka 506. súťažným vo farbách SSC. Na klubového rekordéra Giuseppeho Bruscolottiho stráca kapitán „partenopei“ už iba päť zápasov.