Klamal aj Modrič. Ďalšia hviezda La Ligy neodvádzala dane, do väzenia nepôjde

ČTK | 22.09.2018 13:04
Luka Modrič
Luka Modrič. Autor: ,
Ďalším futbalistom, ktorý sa v Španielsku dostal do problémov so zákonom kvôli daňovým únikom, je chorvátsky stredopoliar Realu Madrid Luka Modrič.

Najlepší hráč tohtoročných majstrovstiev sveta v Rusku oklamal podľa denníka El Mundo na daniach stáť o 870 tisíc eur. Súd mu za to vymeral osem mesiacov väzenia s podmienkou a pokutu 348-tisíc eur. Po zaplatení ďalších 60 000 eur sa Modrič trestu vyhol.

Podobne ako ďalší hráči Modrič prostredníctvom zahraničnej spoločnosti zatajil príjmy z osobnostných práv. Firmu so sídlom v Luxembursku riadila jeho žena Vanja a bola pomenovaná po ich synovi Ivanovi.

Tridsaťtriročný Modrič hrá za Real od roku 2012, kedy do španielskeho veľkoklubu prestúpil z Tottenhamu. Od tej doby slávil štyri triumfy v Lige majstrov, tento rok doviedol ako kapitán Chorvátov až do finále MS.

Kvôli daňovým podvodom boli v Španielsku potrestaní tiež barcelonský útočník Lionel Messi, bývalí hráči Realu Cristiano Ronaldo a Ricardo Carvalho, Modričov súčasný spoluhráč Brazílčan Marcelo či niekdajší tréner Realu José Mourinho.