Kapitán Janova: Prechádzal som tadiaľ 10 minút pred pádom. Je to odporné

SITA | 14.08.2018 17:22
most, janov
Kolaps mosta v talianskom Janove. Autor: ,
V talianskom meste Janov sa v utorok napoludnie zrútil most Morandi, po ktorom vedie diaľnica A10. Podľa informácií z Apeninského polostrova si nešťastie vyžiadalo najmenej 30 ľudských životov, ale počet obetí ešte môže narásť.

Pre túto tragédiu údajne môžu odložiť 1. kolo tamojšej najvyššej súťaže Serie A naplánované na tento víkend. Zatiaľ však nepadlo žiadne oficiálne rozhodnutie.

Kapitán FC Janov Domenico Criscito krátko po katastrofe prostredníctvom sociálnych sietí uviedol, že prechádzal mostom desať minút pred jeho zrútením.

„Píšem tento odkaz všetkým, ktorí mi píšu a boja sa o mňa a moju rodinu. Všetci sme v poriadku, aj keď sme prekročili most presne desať minút pred kolapsom. Moje myšlienky sú teraz so všetkými rodinami obetí. Nie je možné, aby sa takto zrútil diaľničný most. To nie je možné. Potrebujeme niečo urobiť pre túto krajinu, pretože ľudia odtiaľ utekajú pre takéto veci. Potrebujeme bezpečnosť, potrebujeme, aby konečne niekto niečo urobil. Je to odporné,“ napísal 31-ročný ľavý obranca.

Nákladné auto na diaľničnom moste Morandi
		pred...
Autá na
		diaľničnom moste Morandi pred
		časťou,...
+26Hasičská helikoptéra
		prelietava nad
		troskami...

Genoa-Albisola #Bardonecchia2018

Príspevok, ktorý zdieľa Domenico criscito (@domenicocriscito8691),