Niečo je za tým a ja zistím čo. Možno rozhodcovi zaplatili, zúril kouč Trenčína

SITA | 30.07.2018 14:36
AS Trenčín, Martin Šulek, Ricardo Moniz
Rozhodca posiela po červenej karte Martina Šuleka (Trenčín) na tribúnu aj trénera AS Ricarda Moniza (uprostred). Autor: ,
Dvaja vylúčení hráči, tréner vykázaný na tribúnu, pokutový kop súpera a prehra 1:4. Taká je bilancia futbalistov AS Trenčín proti MFK Ružomberok v nedeľňajšom stretnutí 2. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy.

Duel viedol hlavný rozhodca Boris Marhefka, holandský tréner zdolaného tímu Ricardo Moniz sa cíti byť poškodený a domnieva sa, že arbiter nerozhodoval spravodlivo.

„Niečo je za tým a ja zistím čo. Toto nesúvisí s futbalom. Možno mu niekde zaplatili, ja neviem. Toto nie je normálne, nikdy som to nevidel,“ uviedol namosúrený Moniz po zápase v mixzóne štadióna Spartaka Myjava, kde má Trenčín svoj dočasný domov.

Marhefka najprv v 36. min nariadil pokutový kop pre Ružomberok, ktorý premenil Ismar Tandir a hostia vyrovnali na priebežných 1:1. V 57. min videl druhú žltú kartu Martin Šulek a o sedem minút neskôr i Osman Bukari. Zápas toho nedokoučoval ani samotný Moniz, ktorého arbiter vykázal na tribúnu.

„Venujem sa futbalu od sedemdesiatych rokov, ale nikdy som nevidel jedného človeka zničiť tak veľa. Keď ma vykázal, azda všetci sa na tom museli smiať. Ten chlap nemôže rozhodovať zápasy na takejto úrovni. Slovenský futbalový zväz by s tým mal niečo robiť,“ pokračoval 54-ročný tréner, ktorý v minulosti pôsobil aj v realizačných tímoch RB Salzburg, Hamburger SV, Tottenhamu Hotspur či Feyenoordu Rotterdam.

Slovanista Andraž Šporar sa teší z jedného
		zo...
Útočník
		Slovana Andraž Šporar v
		hlavičkovom...
+6Ján Krivák z
		Podbrezovej sa snaží
		zastaviť...

„Vždy chceme s Trenčínom ukázať to najlepšie. Na Slovensku i v Európe. Ale za tým, čo sa teraz stalo rozhodne je niečo, čo nesúvisí s futbalom,“ uzavrel Moniz. Pre AS Trenčín išlo o prvý zápas Fortuna ligy v sezóne 2018/2019, pretože súboj 1. kola proti FC Nitra odložili.

Trenčín naďalej bojuje aj v pohárovej Európe. V úvodnom stretnutí 2. predkola triumfoval na pôde poľského tímu Górnik Zabrze, odveta je na programe vo štvrtok od 17.30 h.