Horor na palube. Saudom horelo lietadlo, požiar spôsobil vták v motore

SITA | 18.06.2018 22:35, aktualizované: 
Saudi ms futbal
Futbalisti Saudskej Arábie v zápase proti Rusku. Autor: ,
Nepríjemnú skúsenosť za sebou majú futbalisti Saudskej Arábie na majstrovstvách sveta v Rusku. Počas pondelkového presunu do dejiska nasledujúceho stretnutia proti Uruguaju, ktorým bude v stredu 20. júna Rostov nad Donom, totiž začalo horieť ich lietadlo.

Ako referuje anglický Mirror, stroj Airbus A319–100 zachvátili plamene. Piloti však situáciu zvládli a s lietadlom pristáli v plánovanej destinácii.

„Federácia chce všetkých uistiť, že celá výprava je v poriadku. Náš stroj zasiahli technické problémy, počas ktorých zlyhal jeden z motorov,“ uvádza sa v stanovisku národnej federácie Saudskej Arábie.

Zástupca Ázie na MS 2018 prehral minulý týždeň s domácimi Rusmi vysoko 0:5 a v stredu v súboji základnej A-skupiny nastúpi proti výberu Uruguaja.

Podľa leteckej spoločnosti došlo k požiaru motora, ktorý spôsobila zrážka s vtákom. „Počas letu nič neohrozilo bezpečnosť cestujúcich. Pristátie prebehlo bežným spôsobom, nebolo nutné ani žiadne varovanie,“ uviedol prevádzkovateľ lietadla.

Požiar zachytili prostredníctvom fotografií a videí viacerí cestujúci. Tí spomenutú situáciu okamžite zdieľali cez sociálne siete.

„Chcel by som všetkým odkázať, že sme sa bezpečne dostali do Rostova. Išlo o jednoduchú technickú chybu v lietadle, ale vďaka Bohu, už sme v hoteli,“ odkázal vo videu kapitán saudskoarabského tímu Osama Hawsawi.

„Samozrejme, boli sme vystrašení, ale sme v poriadku,“ nadviazal stredopoliar Hattan Bahebri.