Real Madrid demoloval v Allianz aréne. Bayern prehral šokujúco 0:4!!!

Adam Zelinka, Pravda.sk | 29.04.2014 20:46, aktualizované:
Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos Foto: ,
Cristiano Ronaldo a Sergio Ramos sa radujú z druhého gólu do siete Mníchovčanov.
Mala to byť dráma do posledných sekúnd. Boj o každý centimeter ihriska. Rozhodnúť o úspechu či neúspechu mali detaily. Súboj gigantov sa však rýchlo zmenil na jednoznačnú záležitosť jedného z nich.

Prvým finalistom prestížnej Ligy majstrov sú futbalisti Realu Madrid. Španielsky vicemajster vyhral v odvetnom semifinálovom zápase na ihrisku Bayernu Mníchov vysoko 4:0. Po víťazstve v úvodnom meraní síl (1:0) si zverenci Carla Ancelottiho zabezpečili až prekvapujúco hladký postup do lisabonského súboja (24. mája) o prestížnu trofej.

Real, ktorý vyradil zo súťaže po Schalke a Borussii Dortmund aj tretí nemecký klub, rozhodol o postupe už po polhodine hry. Na tri góly mu v prvom polčase stačili tri strely na bránku (domáci vyslali jedinú). V rozpätí 16. a 20. minúty sa dvakrát strelecky presadil stopér Sergio Ramos – Manuela Neuera v bránke Bayernu zakaždým prekonal po presnej hlavičke. Skazu tímu Pepa Guardiolu dokonal v úvodnom dejstve Cristiano Ronaldo, ktorý bol po výbornej prihrávke Garetha Balea na konci jedného z rýchlych protiútokov.

Pre najlepšieho futbalistu sveta bol presný zásah v Allianz aréne výnimočný. Bol pätnástym v tejto sezóne Ligy majstrov a o jeden gól prekonal rekord Lionela Messiho spred dvoch sezón. Maximum vylepšil v samom závere, keď z priameho kopu stanovil konečný výsledok duelu.

Real, ktorý zvíťazil v európskom pohári na pôde Bayernu po prvý raz v histórii, tak delí od jubilejnej desiatej trofeje pre víťaza Ligy majstrov či EPM jediné víťazstvo (dosiaľ poslednú oslavoval v roku 2002). Pobije sa o ňu s úspešnejším z dvojice Chelsea Londýn – Atlético Madrid. Naopak, Bayern prišiel o možnosť stať sa prvým klubom, ktorý by v Lige majstrov obhájil celkový triumf.

Bayern Mníchov – Real Madrid 0:4 (0:3)
Gól: 16. a 20. Ramos, 34. a 90. Ronaldo
Zostavy
Bayern: Neuer – Lahm, J. Boateng, Dante, Alaba – Schweinsteiger, T. Kroos – Robben, Th. Müller (72. C. Pizarro), Ribéry (72. Götze) – Mandžukič (46. J. Martínez)
Real: Casillas – D. Carvajal, Sergio Ramos (75. Varane), Pepe, F. Coentrao – Xabi Alonso, Modrič – Á. di María (84. Casemiro), Bale, Cristiano Ronaldo – Benzema (80. Isco)

Ronaldo vytvoril strelecký rekord

Krídelník Realu Madrid Cristiano Ronaldo s 15 gólmi prekonal historické maximum v počte zásahov počas jednej sezóny vo futbalovej Lige majstrov. Dvadsaťdeväťročný rodák z Funchalu na ostrove Madeira si pripísal presný zásah v 34. min prvého polčasu v utorkovom odvetnom zápase semifinále na pôde nemeckého Bayernu Mníchov, čím o jeden gól prekonal rekord Josého Altafiniho (ročník 1962/1963) a Lionela Messiho (2011/2012).

Kapitán portugalskej reprezentácie už v skupinovej fáze aktuálneho ročníka LM deviatimi „trefami“ pokoril maximum, ktoré držal spoločne s Ruudom van Nistelrooyom, Filippom Inzaghim, Hernánom Crespom a Zlatanom Ibrahimovičom.