Slováci opäť priblížili Plzeň k milionárskej súťaži

SITA | 20.08.2013 23:00
Čišovský, Viktoria Plzeň Foto: ,
Marián Čišovský oslavuje so spoluhráčmi gól Plzne.
Slovenský futbalový reprezentant Marián Čišovský strelil už štvrtý gól počas cesty českej Viktorie Plzeň do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Defenzívny univerzál sa presadil v 8. min utorkového prvého stretnutia play-off Ligy majstrov proti slovinskému NK Maribor, v ktorom domáci zvíťazili 3:1.

Mimoriadne dôležitý tretí gól strelil v poslednej minúte riadneho hracieho času Michal Ďuriš. Ofenzívny stredopoliar „viktoriánov“ sa dostal na ihrisko v 62. minúte, ešte pred gólom videl žltú kartu. Brankár Matúš Kozáčik, ďalší zo slovenskej ekipy v tíme českého majstra, odchytal celý duel. Útočník Marek Bakoš sedel na lavičke náhradníkov.

Viktoria Plzeň (ČR) – NK Maribor (Slovin.) 3:1 (1:0)
Góly: 8. ČIŠOVSKÝ, 58. Darida, 90. M. ĎURIŠ – 66. Mejač
Matúš Kozáčik a Marián Čišovský odohrali celý zápas, Čišovský skóroval; Michal Ďuriš sa na ihrisko dostal v 62. min, v 81. min videl žltú kartu a potom skóroval, Marek Bakoš (všetci Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov

Olympique Lyon (Fr.) – Real Sociedad San Sebastián (Šp.) 0:2 (0:1)
Góly: 17. Griezmann, 50. Seferovič, ČK: 75. Biševac (Lyon)

Pacos de Ferreira (Portug.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 1:4 (0:1)
Góly: 58. André Leao – 27., 60. a 90. Širokov, 85. Degra (vl.)
Tomáš Hubočan (Zenit) odohral celý zápas a v nadstavenom čase dostal žltú kartu.

PSV Eindhoven (Hol.) – AC Miláno (Tal.) 1:1 (0:1)
Góly: 60. Matavž – 15. El Shaarawy

Šachťor Karaganda (Kaz.) – Celtic Glasgow (Škót.) 2:0 (1:0)
Góly: 12. Finončenko, 77. Chižničenko