Hamšík gólom z pokutového kopu prispel k triumfu Neapola v Cesene

TASR, SITA | 26.09.2010 14:37, aktualizované:
Marek Hamšík Foto: ,
Marek Hamšík (vpravo).
Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík v 5. kole talianskej Serie A gólom z pokutového kopu prispel k triumfu SSC Neapol na pôde Ceseny 4:1. Tím spod Vezuvu prehrával od 48. minúty po presnom zásahu Parola, no v záverečnej dvadsaťminútovke sa hosťom podarilo dokonale otočiť nepriaznivý vývoj.

Argentínčan Ezequiel Lavezzi najskôr vyrovnal, Hamšík v 81. minúte strelou zo značky bieleho bodu strhol vedenie na stranu Neapola a víťazstvo zverencov trénera Waltera Mazzarriho spečatil v závere dvomi gólmi po rýchlych kontrách Uruguajčan Edinson Cavani.

Hamšík, ktorý skóroval aj v dueli 3. kola najvyššej talianskej súťaže na pôde Sampdorie Janov, odohral proti Cesene celý zápas. V tejto sezóne strelil druhý gól, celkovo ich v Serii A dal 32.

„Do zápasu sme išli s tým, že chceme odčiniť domáce zaváhanie proti Chievu. Som rád, že sa nám to nakoniec aj podarilo,“ cituje slová Marka Hamšíka jeho oficiálna internetová stránka. Banskobystrický rodák bol v dueli 5. kola proti Cesene kapitánom Neapola a ako správny vodca nezaváhal pri zahrávaní pokutového kopu. „Pomohli nám príchody Paola Cannavara, Waltera Gargana a Edinsona Cavaniho na ihrisko. V poslednej štvrťhodinke sme dokonale otočili zápas,“ opísal kľúčové momenty stretnutia.

Prvý bod v sezóne získalo Udinese po bezgólovej remíze na ihrisku Sampdorie. Lazia Rím triumfovalo na pôde Chieva Verona 1:0 a v tabuľke sa dostalo na druhé miesto o skóre za úradujúceho majstra milánsky Inter. V nevýrazných výkonoch pokračujú hráči Palerma. Sicílčania remizovali na domácom štadióne s Lecce 2:2, keď bod zachraňoval v poslednej minúte Maccarone.

Hráči Juventusu Turín triumfovali vo večernom zápase nad Cagliari 4:2. Hetrikom sa zaskvel srbský krídelník Juventusu Miloš Krasič. Dva góly hostí strelil útočník Alessandro Matri. „Stará dáma“ sa týmto víťazstvom odlepila z predposledného miesta a vyšvihla sa až na deviatu priečku a je tímom s najväčším počtom strelených gólov. Pre Cagliari to bola po jednom trojbodovom zápise a troch remízach vôbec prvá prehra v sezóne.

Palermo – US Lecce 2:2 (0:1)
Góly: 53. Pinilla, 90. Maccarone – 8. Giacomazzi, 46. Corvia, ČK: 81. Giacomazzi

Sampdoria Janov – Udinese Calcio 0:0

Juventus Turín – Cagliari 4:2 (2:1)
Góly: 13., 34. a 70. Krasič, 56. Nainggolan (vlastný) – 20. a 80. Matri, 19 594 divákov