V Žiline sa stretnutie nedohralo. Divák napadol rozhodcu

Michal Zeman, SITA | 01.04.2011 19:35, aktualizované:
Žilina prerušenie Foto:
Situácia na žilinskom trávniku po prerušení zápasu.
Jarný šláger najvyššej futbalovej súťaže sa nedohral. V nadstavenom čase predohrávaného súboja 24. kola MŠK Žilina - Slovan Bratislava vbehol na hraciu plochu divák. Atakoval asistenta rozhodcu Romana Slyška. Hlavný rozhodca Chmúra po tomto incidente odišiel s asistentami do šatne a v zápase sa už viac nepokračovalo. Bude mať disciplinárnu dohru.

Corgoň liga – 24. kolo:

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 0:0 nedohrali, rozhodca predčasne ukončil zápas

• ŽK: 8. Šourek, 32. Zjuzins, 65. M. Ceesay – 42. Guédé, 44. F. Kiss, ČK: 70. M. Ceesay po 2. ŽK, rozhodovali: Chmura – Slyško, Kubačka, 6540 divákov
  • Žilina: Dúbravka – S. Angelovič, Zd. Štrba, Šourek, Patrik Mráz – Ľ. Guldan – Zjuzins (46. Gergel), Bello, Majtán (85. Mabouka) – M. Ceesay, I. Lietava
  • Slovan: Putnocký – Pauschek (53. Jánošík), Dobrotka, Kolčák, T. Hrdlička – Milinkovič, F. Kiss (86. Grendel), Guédé, Žofčák – Šebo, Kordič (73. Á. Szarka)

Na ihrisku sa zrodila bezgólová remíza, hoci najmä do prestávky si mužstvá utvorili niekoľko šancí. Slovanisti boli od začiatku zápasu aktívnejší i nebezpečnejší. Skóre mohol otvoriť Hrdlička i Žofčák, ku gólu mal blízko aj Šebo, ale jeho strelu zastavila žrď. Žilinčania sa do slovanistickej šestnástky dostávali menej často. V závere prvého polčasu pred súperovou bránkou spadol Ceesay, Žilinčania reklamovali penaltu, ale hralo sa ďalej.

Po prestávke pokračoval zápas v solídnom tempe. Najväčšie emócie vyvolala 70. minúta, keď žilinský útočník Ceesay po ďalšom súboji spadol v súperovej šestnástke a rozhodca Chmura to posúdil ako filmovanie. Ukázal mu druhú žltú kartu a vzápätí červenú, čo vyvolalo nevôľu najmä v hľadisku.

Vylúčený hráč Žiliny Momodou Ceesay komunikuje... Foto: TASR
Chmúra, Ceesay Vylúčený hráč Žiliny Momodou Ceesay komunikuje s rozhodcom Pavlom Chmúrom.

Slovan, ktorý sa chcel priblížiť k lídrovi tabuľky, nebol s remízou spokojný, vyvíjal v posledných minutách úsilie, aby v presilovke skóroval, utvoril si i prevahu, ale bez efektu. V tomto ročníku Žilinčanov v priamom súboji nezdolal, na žilinskom trávniku dva razy remizoval (2:2 a 0:0) a doma obhajcovi titulu podľahol (0:1).

Dôvodom na predčasné ukončenie piatkového zápasu 24. kola Corgoň ligy medzi MŠK Žilina a Slovanom Bratislava v 90. min za stavu 0:0 bola inzultácia asistenta rozhodcu. Potvrdil to delegát tohto stretnutia Ladislav Benedikovič. „V 89. min stretnutia pre nás zatiaľ neznámy divák skočil z tribúny na hraciu plochu, kde dvoma rukami sotil asistenta rozhodcu číslo jeden. Ten zdvihnutou zástavkou informoval hlavného rozhodcu a vbehol k nemu na ihrisko. Zápas sa za takýchto okolností nemohol dohrať, pravidlá sú jasné. Násilné vrazenie do rozhodcu zo strany diváka či akejkoľvek inej osoby je považované za inzultáciu.“

Osud zápasu je momentálne nejasný. „Musíme si počkať na zápis od rozhodcu a vyjadrenie delegáta stretnutia. V tejto chvíli by boli akékoľvek uzávery predčasné,“ povedal riaditeľ Únie ligových klubov pre Corgoň ligu Dušan Huňady.

Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): „Slovan bol lepší, mal viac šancí, my sme však mali kopať regulárny pokutový kop. Futbal sa hrá pre divákov, dnes ich prišlo dosť a videli dobrý futbal s mnohými šancami. Skutočnosť, že bol zápas predčasne ukončený, nás určite zomkne a budeme bojovať ďalej.“

Karel Jarolím (tréner Slovana Bratislava): „Odohrali sme dobrý zápas, jediné, čo mi chýbalo, že sme nestrelili gól, šancí sme totiž mali dosť. Mohli sme rozhodnúť už v prvej polovici prvého polčasu. Na konci stretnutia zbytočne pracovali emócie, čo je škoda.“