Neapol pred odvetou proti Barcelone neoslnil. Pre Calzonu platí, že s SSC ešte neprehral

Futbalisti SSC Neapol v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom remizovali v piatkovom zápase 28. kola talianskej Serie A s FC Turín 1:1.

08.03.2024 22:50
lobotka Foto:
Stanislav Lobotka počas zápasu proti FC Turín.

Pod vedením trénera Francesca Calzonu ešte neprehrali, v piatich dueloch vo všetkých súťažiach majú bilanciu dve víťazstvá a tri remízy.

V tabuľke Serie A patrí Neapolu 7. priečka, z ktorej ho však môže vytlačiť Fiorentina v prípade triumfu nad AS Rím.

SSC čaká v utorok odveta osemfinále Ligy majstrov na ihrisku FC Barcelona, prvý duel pod Vezuvom sa skončil 1:1.

Barcelona si počínala o niečo lepšie ako jej utorkový súper. Katalánci zvíťazili v piatkovom stretnutí 28. kola španielskej La Ligy nad RCD Mallorca 1:0 a v neúplnej tabuľke sa dostali na druhé miesto pred Gironu.

O triumfe Kataláncov rozhodol presným zásahom v 73. minúte Lamine Yamal. V prvom polčase nepremenil jedenástku Ilkay Gündogan.

V zostave Mallorky chýbal pre zranenie slovenský stopér Martin Valjent, jeho krajan brankár Dominik Greif sledoval duel iba z lavičky náhradníkov. Ich tímu patrí v tabuľke 15. priečka.

Gól: 73. Yamal
/D. Greif bol na lavičke náhradníkov, M. Valjent (obaja Mallorca) nefiguroval v zápise o stretnutí/

Viac na túto tému: #Serie A #SSC Neapol #Stanislav Lobotka #Francesco Calzona