Žilinčania sa v druhom polčase zahrávali s osudom, proti Podbrezovej napokon ukončili negatívnu sériu

Futbalisti MŠK Žilina vyhrali na domácom ihrisku v skupine o titul nad Podbrezovou 3:2. Po prvom polčase viedli domáci 3:0 no v druhom dejstve si po dvoch inkasovaných góloch skomplikovali cestu za tromi bodmi.

09.03.2024 19:28 , aktualizované: 19:50
13. MŠK Žilina Foto: ,
Radosť futbalistov MŠK Žilina.

Žilina otvorila duel proti nie príliš obľúbenému súperovi aktívne, Javorčekov center si už v tretej minúte nešťastne zrazil do vlastnej bránky kapitán hostí Bakaľa.

Postupne sa však tempo hry vyrovnalo, po góle volala Bajova strela pod brvno, ktorú Belko parádne vyrazil.

Misky váh sa naklonili na stranu MŠK v 31. minúte, keď gól Billeho najskôr neplatil, no po preskúmaní systémom VAR ho rozhodca uznal.

František Straka Čítajte viac Zvládli kľúčový duel v boji o záchranu. Strakovo kúzlo funguje, Michalovce vyhrali v Moravciach

Žilina do konca prvého polčasu dominovala, v 44. minúte pridal po rýchlej akcii gólovú poistku Gidi.

Druhý polčas priniesol zlepšený výkon hostí, Kováčikovu snahu o obhodenie zastavil Ndjeungoue v pokutom území rukou a nariadený pokutový kop krídelník hostí premenil.

Hosťom gól vlial energiu do žíl, v 76. minúte krásnou technickou strelou vymietol pavučiny v ľavom hornom rohu Belkovej bránky Ridwan Sanusi.

Podbrezová pokračovala v ofenzívnom výkone, no tretím gólom už žilinskú obranu zlomiť nedokázala.

Niké liga – skupina o titul:

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 3:2 (3:0)
Góly: 3. Bakaľa (vl.), 31. Bille, 44. Gidi – 52. Kováčik (11m), 76. Sanusi. ŽK: Gidi, Bille, Belko – Bakaľa, Bajo, Bartoš, Sanusi. Rozhodovali: K. Micheľ – Štofik, Bobko. 1239 divákov.
Žilina: Belko – Minárik, Hubočan, Ndjeungoue – Ďatko (75. Hranica), Gidi (69. Iľko), Adang, Javorček – Bille (87. P. Leitner), Sauer, Jambor
Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mielke – Kováčik, Faško (87. Masaryk), Bajo, Talakov (46. Sanusi) – Assinor (71. Yirajang), Paraj, Kabongo