Zvládli kľúčový duel v boji o záchranu. Strakovo kúzlo funguje, Michalovce vyhrali v Moravciach

Futbalisti FC Košice a AS Trenčín remizovali 0:0 v 1. kole v skupine o udržanie sa v Niké lige.

09.03.2024 17:12 , aktualizované: 17:22
František Straka Foto:
Nový tréner MFK Zemplín Michalovce František Straka.

Košičania bodovali v treťom zápase po sebe, no ich náskok na predposlednú priečku znamenajúcu baráž je po víťazstve Michaloviec v Zlatých Moravciach už iba päťbodový.

Trenčania sú v šesťčlennej skupine na priebežnom druhom mieste s dvojbodovým mankom na Banskú Bystricu, ktorá si upevnila priečku, z ktorej sa tím kvalifikuje do Európskej konferenčnej ligy.

Trenčania sa snažili v prvom polčase diktovať hru a mali aj viac streleckých pokusov, niekoľko nádejných šancí mali aj domáci.

V 16. minúte sa Obounet dostal k zakončeniu v šestnástke, ale brankár Trenčanov Kukučka pohotovo zareagoval. Krátko na to mali sľubnú príležitosť aj hostia, Sunday Jude v nádejnej pozícii prestrelil bránku. Skóre neotvoril ani kapitán hostí Bariš, keď v 32. minúte prekopol bránku.

Francesco Calzona Čítajte viac Calzona označil jedného hráča za majstra. Odveta s Barcelonou? Sme Neapol a uvedomujeme si svoju hodnotu

Krátko po prestávke sa Košičania pokúsili o signál po priamom kope, Kružliak skrotil loptu pre Medveda, no ten ju nedokázal spracovať. Tímy si v druhom dejstve dávali pozor na chyby v defenzíve a napokon nedokázali nájsť recept na obranu súpera.

NL – nadstavbová časť:
skupina o udržanie sa, 1. kolo:
FC Košice – AS Trenčín 0:0
Rozhodovali: Očenáš – Jánošík, Čajka, ŽK: Obounet, Gallovič – Gajdoš, Stolica (mimo ihriska), 2352 divákov.
Košice: Figueiredo – Šindelář, Kružliak, Innocenti, Davis – Hočko, Faško (80. Jones), Gallovič – Obounet (67. Qose), Medved
Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský (74. Skovajsa) – Bariš – Gong, Ben Sallam (65. Emeka), Gajdoš (74. Djerlek), Jude (74. Uchegbu) – Kupusovič

Rozhodný boj o záchranu?

Futbalisti Michaloviec vyhrali v úvodnom kole skupiny o udržanie v Niké lige na pôde Zlatých Moraviec 2:0. Víťazný gól strelil v 63. minúte legionár Gino van Kessel.

Hostia tak vyhrali druhý zápas po sebe i v sezóne. Obe víťazstvá boli nad Zlatými Moravcami, s ktorými si poradili v záverečnom kole základnej časti 4:1.

Klopp Čítajte viac Klopp si vychutnal českého novinára. Na jeho otázku mal pripravenú originálnu odpoveď

Priblížili sa ku hranici záchrany a na desiate Košice strácajú päť bodov. Zlaté Moravce majú na poslednom mieste deväťbodové manko na svojho sobotňajšieho súpera a v lige nebodovali presne tri mesiace.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:0)
Góly: 63. Van Kessel, 82. Šimko. ŽK: Duga, Brenkus – Niarchos, Magda, Šimko, Jánošík. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Vorel
Zlaté Moravce: Lukáč – Suľa, Gono, Nagy, Jinjolava – Balič (66. Brenkus), Duga – Mondek, Dulay (78. J.Švec) – Kuzma, Tabatadze (57. J. Švec)
Michalovce: Frelih – Magda (88, Jánošík), Dzotsenidze, Marjanovič, Bahi – Van Kessel (69. Šimko), Žofčák (69. Vaško), Bednár, Danko (88. Martinez) – Marcin, Niarchos (72. Arevalo Acosta)

Poklady ligy. Ktorí hráči odišli za milióny? Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Nie je to pravidlo, no aj zo slovenskej ligy...

Bystrica na siedmej priečke

Futbalisti Banskej Bystrice vyhrali v úvodnom kole skupiny o udržanie v Niké lige na pôde Skalice 2:1. Víťazný gól na priebežných 2:0 strelil v 54. minúte Martin Rymarenko.

Dukla je siedma, vedie tak tabuľku skupiny o udržanie a živí nádej na play off o futbalovú Európu.

Vyhrala po troch zápasoch a pred ôsmym Trenčínom má náskok dva body. Deviatej Skalici chýba na jej sobotňajšieho súpera priepastných štrnásť bodov.

MFK Skalica – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)
Góly: 76. Krčík – 39. Veselovský, 54. Rymarenko. ŽK: Smékal, Krčík – Považanec. Rozhodovali: Ruc – Straka, Kuba.
Skalica: Luksch – Krčík, Hradecký, Podhorin, Černek – Nagy, Hollý (59. Mášik) – Morong, Haša (79. Sobczyk), Gaži (59. Matejov) – Smékal
Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Mensah, Godál, Migaľa, Záhumenský (76. Marquinho) – Richtárech (81. Považanec), Veselovský (Slebodník), Hlinka – Rymarenko (90.+1. Ľupták), Polievka (81. Depetris)

Viac na túto tému: #MFK Zemplín Michalovce #František Straka #FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble