Prehrali rovnako ako doma. Kodaň s Vavrom končia v LM, Real postúpil s odretými ušami

Futbalisti Manchestru City a Realu Madrid sa stali ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov.

06.03.2024 23:02 , aktualizované: 23:08
Manchester City - FC Kodaň Foto: ,
Momentka zo zápasu Manchester City - FC Kodaň.

Anglický šampión zdolal v osemfinálovej odvete FC Kodaň v zostave so slovenským obrancom Denisom Vavrom 3:1. Rovnakým výsledkom triumfoval obhajca trofeje aj na dánskej pôde. Real remizoval v stredu na Santiago Bernabeu s Lipskom 1:1, na ihrisku bundesligistu uspel 1:0.

Cizizens začali aj bez viacerých hráčov základnej jedenástky náporom a už v 5. minúte sa ujali vedenia, keď sa po rohovom kope presadil obranca Akanji. O štyri minúty neskôr bolo už 2:0 po chybe Grabaru, ktorý si zrazil do bránky prudkú strelu Alvareza z ostrého uhla.

Hostia v 29. minúte znížili, keď po peknej kombinácii skóroval Elyounoussi. Do kabín však domáci odchádzali s dvojgólovým náskokom.

Haaland dostal ideálnu loptu medzi dvoch stopérov a strelou cez dvoch protihráčov prekonal Grabaru. Po zmene strán mohol znížiť striedajúci Mattsson, no City podržal Ederson.

azango futbal trnava Čítajte viac Spartak potvrdil úlohu favorita. Od zisku Slovenského pohára ho delia dve výhry

V Madride sa hral dlho opatrný futbal, dianie sa väčšinou odohrávalo medzi šestnástkami. V závere prvého polčasu Lipsko zvýšilo útočnú aktivitu a vypracovali si dve príležitosti. So strelou Simonsa si však Lunin poradil a po rohovom kope hostí mieril Openda tesne vedľa bránky.

Do druhého polčasu poslal tréner domácich Ancelotti namiesto Camavingu na ihrisko Rodryga s cieľom oživiť hru. Hostia mohli otvoriť skóre po strele Henrichsa, obranca Carvajal však vykopol loptu z bránky.

V 65. minúte udrel Real, keď Bellingham našiel vo vápne Viniciusa Juniora, ktorý prepálil Gulácsiho. Hostia odpovedali už o tri minúty zásluhou Orbána, ktorý hlavou zužitkoval center Rauma.

Vsietiť druhý gól a vynútiť si predĺženie sa im však už napriek tlaku v závere nepodarilo. Veľkú šancu nepremenil v tretej minúte nadstaveného času Olmo, ktorý opečiatkoval brvno.

odvety osemfinále LM – sumáre:
Manchester City – FC Kodaň 3:1 (3:1)
Góly: 5. Akanji, 9. Alvarez, 45+2. Haaland – 29. Elyounoussi. Rozhodoval: Eskas (Nór.), ŽK: Cornelius, Mattsson (obaja Kodaň)
Manchester: Ederson -Lewis, Akanji, Dias (68. Stones), Gvardiol – Rodri (46. Gomez), Kovačič – Nunes (75. Hamilton), Alvarez, Bobb – Haaland (89. Wright)
Kodaň: Grabara – VAVRO, McKenna, Diks, Jelert (79. Meling) -
Ankersen, Froholdt (59. Mattsson), Clem (70. Höjlund) – Elyounoussi, Oskarsson (71. Cornelius), Achouri (59. Bardghji)
prvý zápas: 3:1, Manchester City postúpil do štvrťfinále

Real Madrid – RB Lipsko 1:1 (0:0)
Góly: 65. Vinicius Junior – 68. Orbán, Rozhodoval: Massa (Tal.), ŽK: Vinicius Junior, Tchouameni, Kroos – Schlager, Raum, Orbán
Real: Lunin – Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy – Tchouameni, o Camavinga (46. Rodrygo), Kroos (79. Modrič), Valverde – Bellingham (86. Joselu), Vinicius Junior
Lipsko: Gulácsi – Henrichs, Lukeba, Orbán, Raum – Schlager (86. Elmas), Haidara (90. Kampl), Olmo, Simons – Openda (78. Poulsen), Šeško (86. Baumgartner)
prvý zápas: 1:0, Real Madrid postúpil do štvrťfinále

Viac na túto tému: #Real Madrid #manchester city #FC Kodaň #denis vavro #RB Lipsko