Arsenal si pripísal dôležitý triumf, Londýnčanom pomohol aj smolný moment súpera

Futbalisti Arsenalu zvíťazili v stredajšom zápase 31. kola Premier League nad Lutonom 2:0 a posunuli sa priebežne na čelo tabuľky.

03.04.2024 22:35 , aktualizované: 23:22
10afc1 Foto:
Futbalisti Arsenalu Londýn.

Domácich poslal v 24. minúte do vedenia kapitán Martin Ödegaard, krátko pred prestávkou si dal vlastný gól obranca hostí Daiki Hašioka.

„Gunners“ vybojovali štvrté víťazstvo z uplynulých piatich ligových stretnutí a vedú tabuľku o bod pred FC Liverpool, ktorý má však k dobru štvrtkový duel so Sheffieldom United.

Futbalisti Manchestru City triumfovali nad Aston Villou 4:1. Hetrikom sa v domácom drese blysol Phil Foden.

Úradujúci anglický majster sa bodovo vyrovnal druhému Liverpoolu, ktorý má však k dobru štvrtkový súboj so Sheffieldom United. Dvojica zaostáva o bod za vedúcim Arsenalom.

Premier League – 31. kolo:
Arsenal Londýn – Luton Town 2:0 (2:0)
Góly: 24. Ödegaard, 44. Hašioka (vl.)

Manchester City – Aston Villa 4:1 (2:1)
Góly: 45.+2, 62. a 69. Foden, 11. Rodri – 20. Duran

FC Brentford – Brighton & Hove Albion 0:0

Králi vlastných gólov. V Anglicku "žiaril" Slovák Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Vedia trafiť. Nie však do správnej bránky. Nie...
Viac na túto tému: #Arsenal Londýn #Luton Town