Fantázia, chlapci! Slovenskí mladíci vyhrali v Španielsku

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zvíťazila vo štvrtkovom prípravnom zápase v Jereze nad rovesníkmi domáceho Španielska 2:0.

21.03.2024 21:10
Jeden zo strelcov gólu do siete Rumunska Adrián... Foto: ,
Adrián Kaprálik.
debata (2)

O jej góly sa postarali Timotej Jambor a v druhom polčase Adrián Kaprálik. Mladí Slováci odohrajú druhé prípravné stretnutie v rámci marcového asociačného termínu v pondelok o 19.00 h v Paole proti Malte.

Počas prípravy na budúcoročné ME hráčov tejto vekovej kategórie, ktoré organizuje Slovensko, odohrajú zverenci Jaroslava Kentoša ďalšie dva duely doma. Ich súpermi budú 7. júna Azerbajdžan a o štyri dni neskôr Moldavsko, hrá sa v Senci.

Španielsko 21 – SLOVENSKO 21 0:2 (0:1)

• Góly: 33. Jambor, 74. Kaprálik, ŽK: F. Lopez – Murgaš. Rozhodoval: Chiaramonti (And.)
  • Zostava SR: Belko – Šikula (53. Kopásek), Leitner, Javorček, Selecký (82. Veselovský) – Gajdoš (63. Tučný), Nebyla (10. Šviderský), Sauer – Kaprálik (82. Jaššo), Jambor (63. Murgaš), Marcelli (63. Čerepkai)

Španieli od úvodu potvrdzovali rolu favorita a loptu mali podľa očakávania častejšie na kopačkách. Prvú šancu si vytvorili v 7. minúte, Perezov pokus zblokoval v poslednej chvíli na roh Leitner.

Neskôr Omorodion hlavičkoval nad bránu. Hostia ustáli úvodný tlak a v 33. minúte sa aj vďaka obrovskej chybe Španielov ujali vedenia. Romas doslova vysunul do brejku Jambora, ktorý umiestnil loptu presne k žrdi – 0:1.

O tri minúty mohlo byť vyrovnané, Belko však predviedol bravúrny zákrok a v 41. minúte ho zachránila žrď po teči Javorčeka. Bodku za prvým polčasom dala šanca Marcelliho, ktorý nevyužil ďalšiu hrúbku v defenzíve Španielov.

Hra v druhom polčase bola spočiatku rozkúskovaná, domáci sa cez pozornú obranu Slovákov dlho nedokázali presadiť. V 69. minúte bol blízko k vyrovnaniu Moleiro, loptu mu „posadil“ na hlavu Navarro, no Belko sa opäť vyznamenal.

Slováci, ktorí už v tom čase hrali zatiahnutí v hlbokom defenzívnom bloku, šokovali favorita v 74. minúte druhým gólom.

Kaprálik si v pokutovom území zasekol protihráča a prepálil brankára – 0:2. Slováci odolali aj záverečnému tlaku a po obetavom výkone vezú zo Španielska cenný triumf.