Tréner Ivan Hašek mal úspešnú premiéru. Česi otočili duel v Nórsku, rozhodol Barák

Českí futbalisti triumfovali v piatkovom prípravnom stretnutí v Osle nad domácim Nórskom 2:1.

22.03.2024 20:28
česko reprezentácia futbal Foto:
Radosť českých futbalistov po víťazstve nad Nórskom.

Č O víťazstve rozhodol v 85. minúte z priameho kopu Antonín Barák. Úspešnú premiéru na lavičke Česka tak absolvoval tréner Ivan Hašek.

Domáci viedli od 20. minúty zásluhou Oscara Bobba, ale ešte v prvom polčase vyrovnal David Zima a v závere sa stal hrdinom hostí stredopoliar Fiorentiny.

Slovensko - Island 16 Čítajte viac Calzonov tvrdý odkaz Čavričovi: Kto nechce, nech zostane doma. Bojovať za Slovensko chce gule

Hašek nahradil na lavičke Jaroslava Šilhavého, ktorý tesne po postupe na ME v Nemecku z funkcie odstúpil. Šesťdesiatročný Hašek už bol na lavičke mužstva v roku 2009.

V drese Nórska hral do 75. minúty útočník Erling Haaland z Manchestru City. Severania budúci utorok privítajú rovnako v Osle reprezentáciu Slovenska.

Petr Rada Čítajte viac Ty zúfalý cigán! Drakonický trest za rasizmus pre bývalého reprezentačného trénera Česka

Hráči Nigérie zvíťazili nad Ghanou 2:1. Pre oba tímy to bol prvý duel po Africkom pohári národov (APN) a zároveň príprava pred júnovým pokračovaním africkej časti kvalifikácie MS 2026. Hralo sa v marockom Marrákeši.

Kosovo uspelo v Arménsku 1:0, keď sa v 25. minúte presadil Milot Rashica. Bulhari vyhrali nad Tanzániou 1:0. O jediný gól na neutrálnej pôde v azerbajdžanskom Baku sa postaral Kiril Despodov v 52. minúte. Bulhari sa z kvalifikácie neprebojovali na tohtoročné majstrovstvá Európy.

Góly: 20. Bobb – 37. Zima, 85. Barák

Lichtenštajnsko – Faerské ostrovy 0:4 (0:2)
Góly: 3. a 45.+1 Petersen, 49. Justinussen, 90.+2 Svensson

Severné Macedónsko – Moldavsko 1:1 (1:0)
Góly: 45.+1 Miovski – 82. Damascan

Ghana – Nigéria 1:2 (0:1)
Góly: 90.+3 J. Ayew (z 11 m) – 38. Dessers (z 11 m), 84. Lookman, ČK: 56. Opoku (Ghana)

Arménsko – Kosovo 0:1 (0:1)
Gól: 25. Rashica

Azerbajdžan – Mongolsko 1:0 (0:0)
Gól: 90.+1 Mustafazada

Bulharsko – Tanzánia 1:0 (0:0)
Gól: 52. Despodov

Viac na túto tému: #česká futbalová reprezentácia #Ivan Hašek