Slovanisti režírovali play off medzi Gruzínskom a Luxemburskom. Kašia bol ako skala, Rodriguesovi zasa neuznali gól

Futbalisti Gruzínska postúpili do finále play off o účasť na ME 2024.

21.03.2024 20:14
Gerson Rodrigues, Guram Kašia, Foto:
Slovanisti Gerson Rodrigues (vľavo) a Guram Kašia v ostrom súboji.

Vo štvrtkovom semifinále C-vetvy Ligy národov zdolali v Tbilisi Luxembursko 2:0. Oba góly domácich strelil Budu Zivzivadze. Hostia hrali od 56. minúty s desiatimi hráčmi po vylúčení Maxima Chanota.

Z postupu do finále baráže sa tešili aj dvaja hráči Slovana Bratislava – v základnej zostave Gruzínska nastúpil s kapitánskou páskou Guram Kašia, v 87. minúte prišiel na ihrisko aj Jaba Kankava. Za domácich nastúpil i bývalý hráč slovenského majstra Giorgi Čakvetadze, ktorý hral do 77. minúty.

Gruzínci si poradili aj bez ofenzívnej opory SSC Neapol Chviču Kvaraccheliju, ktorý chýbal pre kartový trest. V drese Luxemburska sa predstavil ďalší hráč „belasých“ Gerson Rodrigues.

Ľubomír Moravčík Čítajte viac Moravčík: Keď si predstavím, čo som mohol mať... Sprostý som bol! Čavriča čaká 40 rokov života, zamyslime sa a nelámme nad ním palicu

V 53. minúte dokázal dostať loptu do siete, jeho gól však po zásahu VAR rozhodca neuznal pre predchádzajúci faul Chanota na Mikautadzeho.

Gruzínci nastúpia vo finále C-vetvy proti víťazovi súboja Grécko – Kazachstan (20.45 SEČ). Miestenku na tohtoročné EURO si zabezpečia iba víťazi troch vetiev.

Semifinále play off o účasť na ME 2024:

C-vetva:

Gruzínsko – Luxembursko 2:0 (1:0)
Góly: 40. a 63. Zivzivadze, ČK: 56. Chanot (Lux.)

Futbalisti Ukrajiny a Islandu sa stretnú vo finále play off o účasť na ME 2024. Ukrajinci otočili duel s domácou Bosnou a Hercegovinou a v semifinále B-vetvy zvíťazili 2:1.

Islanďania postúpili do finále po triumfe nad Izraelom 4:1, keď sa hetrikom blysol Albert Gudmundsson. Víťaz tejto vetvy bude v poradí druhý súper Slovenska v E-skupine ME (21. júna v Düsseldorfe).

B-vetva:

Bosna a Hercegovina – Ukrajina 1:2 (0:0)
Góly: 57. Matvijenko (vl.) – 85. Jaremčuk, 88. Dovbyk

Izrael – Island 1:4 (1:2)
Góly: 30. Zahavi (z 11 m) – 39., 83. a 87. Gudmundsson, 42. Traustason, ČK: 73. Revivo (Izr.)

A-vetva:

Poľsko – Estónsko 5:1 (1:0)
Góly: 22. Frankowski, 50. Zielinski, 70. Piotrowski, 74. Mets (vl.), 77. Szymanski – 78. Hussar, ČK: 27. Paskotsi (Est.) po druhej ŽK

Wales – Fínsko 4:1 (2:1)
Góly: 3. Brooks, 38. Williams, 47. Johnson, 86. James – 41. Pukki

Viac na túto tému: #Guram Kašia #Gerson Rodrigues