Slovan v nadstavenom čase spasil chlapec, od ktorého si na Tehelnom poli veľa sľubujú

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul nad Podbrezovou 2:1.

30.03.2024 17:08 , aktualizované: 19:52
Nino Marcelli Foto: ,
Nino Marcelli sa raduje z víťazného gólu.

Tri body pre „belasých“ zariadil v prvej minúte nadstavenia 18-ročný krídelník Nino Marcelli. Mužstvo trénera Vladimíra Weissa st. má na čele tabuľky 18-bodový náskok pred druhým Spartakom Trnava a priblížilo sa k obhajobe titulu.

Slovan sa ujal vedenia v 26. minúte, keď sa po centri Toliča presadil Strelec. Hostia vyrovnali v 43. minúte zásluhou Sanusiho, ktorého volej po odraze od brvna zapadol do siete domácich.

Počas druhého dejstva sa zápas blížil k remízovému koncu, no v prvej z troch nadstavených minút udrel striedajúci Marcelli. Mládežnícky reprezentant Slovenska predviedol individuálny prienik a Slovan aj jeho zásluhou odplatil Podbrezovčanom prehru zo štvrťfinále Slovnaft Cupu (1:3).

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (1:1)
Góly: 26. Strelec, 90.+1 Marcelli – 43. Sanusi. Rozhodovali: Kráľovič – Vitko, Jánošík, ŽK: Faško (Podbrezová).
Slovan: Borjan – Pauschek (64. Blackman), Bajrič (64. Kašia), Wimmer, Vojtko (89. Lichý) – Kucka, Kankava (64. Marcelli), Savvidis – Barseghjan, Strelec (76. Zuberu), Tolič.
Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mrva – Kováčik, Bajo, Faško (66. Chyla), Sanusi (82. Mielke) – Assinor (66. Masaryk), Paraj, Galčík (66. Kabongo).

Adam Štefanec Čítajte viac Kaplána z Turzovky sledoval aj Newcastle United: Hymna Ligy majstrov? Je to vznešená hudba, akoby sa do kostola aj hodila

Košice si vezú domov dôležité víťazstvo

Futbalisti ViOn-u Zlaté Moravce-Vráble prehrali v 3. kole skupiny o udržanie v Niké lige na domácej pôde s FC Košice 1:2. V tomto ročníku sú tak aj naďalej bez víťazstva.

Hostí poslal do vedenia v 23. minúte slovinský legionár Žan Medved, po prestávke mohol vyrovnať Gruzínec Iuri Tabatadze.

Nariadený pokutový kop však nepremenil. O šesť minút neskôr síce rozveselil domácich Marek Kuzma, ale hosťom zabezpečil triumf v 86. minúte Bernard Petrák.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FC Košice 1:2 (0:1)
Góly: 65. Kuzma – 23. Medved, 86. Petrák, Rozhodovali: Gemzický – Hancko, Štrbo, ŽK: Innocenti, Hočko – Kira, Obounet, 1465 divákov.
Z. Moravce: Richter – Suľa, Gono, Moško, Jinjolava – Duga (46. Nonikašvili) – Mondek, Balič (46. Brenkus) – Tabatadze (60. Dulay), Kuzma, Mészáros (60. Balaj)
Košice: Kira – Kružliak, Gorosito, Innocenti – Fabiš, Hočko, Gallovič (80. Qose), Davis (72. Petrák) – Faško (72. Obounet) – Jones (72. Greššák), Medved (89. Šindelář)

Košičan Žan Medved. Foto: TASR, František Iván
Žan Medved Košičan Žan Medved.

Bystričania vyhrali aj bez Polievku

V 3. kole nadstavby o udržanie sa vo futbalovej Niké lige zdolala Banská Bystrica hostí z Trenčína 4:2. Domáci nastúpili bez zraneného kapitána Róberta Polievku a stopéra Borisa Godála a poistili si siedme miesto v tabuľke. Trenčín je ôsmy.

Tím spod hradu Matúša Čáka musel meniť na poslednú chvíľu v zostave brankárov, na rozcvičke sa totiž zranil Kukučka a nahradil ho Vozinha. Duel koučoval z lavičky asistent Peter Kleščík.

Do vedenia išli po štvrťhodine hry hostia exportnou strelou Gajdoša z 25 m do horného rohu bránky. Lenže domáci potom prepli na vyššie obrátky a otočili stav na 2:1.

Po faule Vozinhu na Hlinku vyrovnal z penalty Rymarenko a v poslednej minúte prvého polčasu sa individuálne z ľavej strany presadil cez Uchegbu šikovnou koncovku k bližšej žrdi Slebodník.

V druhom dejstve Trenčania Kupusovičom a Ibrahimom šance nevyužili a Bystričania potrestali zaváhanie v defenzíve súpera i brankára Vozinhu, keď sa z úniku presadil z ľavej strany skúsený striedajúci kanonier Depetris.

V 82. minúte síce po centri Sundaya znížil Emeka pohotovou strelou, no domácim sa následne naskytol únik, po ktorom pridal pred odkrytou bránkou jedenásty gól v sezóne Rymarenko a uzavrel stav na 4:2.

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 4:2 (2:1)
Góly: 39. a 85. Rymarenko (prvý z 11m), 45. Slebodník, 66. Depetris – 16. Gajdoš, 82. Emeka. Rozhodovali: Pišoja – Vozinha, Bondarenko, ŽK: Smolák – Košecký, Kuba, 1600 divákov.
Dukla: Hruška – Mensah, Willwéber, Migaľa – Pišoja, Hlinka (90.+1 Guimaraes), Richtárech (86. Považanec), Záhumenský – Veselovský (63. Depetris), Rymarenko (90.+1 Hanes), Slebodník (62. Marquinho)
AS: Vozinha – Kmeť, Bondarenko (86. Hájovský), Stojsavljevič, Skovajsa – Bariš – Uchegbu (60. Gong), Ibrahim (86. Donkor), Gajdoš (72. Derlek), Sunday – Kupusovič (72. Emeka)

Skalica si s Michalovcami body delila

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali na pôde MFK Skalica 0:0. Zemplínčania neprehrali od príchodu českého trénera Františka Straku už v piatom ligovom stretnutí za sebou. Pred posledným ViOnom Zlaté Moravce-Vráble majú v tabuľke náskok 12 bodov.

MFK Skalica – MFK Zemplín Michalovce 0:0
Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Čajka, ŽK: Bahi, Žofčák, Adekunle, Dzotsenidze (všetci Michalovce), 731 divákov.
Skalica: Junas – Krčík, Podhorin, Ranko, Černek – Hrádecký, M. Nagy – Morong (86. Baumgartner), Sobczyk (60. Haša), Matejov (60. Gaži) – Smékal.
Michalovce: Frelih – Magda, Volanakis, Dzocenidze, Bahi – Bednár – van Kessel (71. Adekunle), Danko (90. Marjanovič), Žofčák (71. Vaško), Marcin – Acosta (71. Jánošík).

Viac na túto tému: #FC Košice