Škrtelov gól na body nestačil, Rooney zažiaril expresným hetrikom

Slovenský futbalista FC Liverpoolu Martin Škrtel strelil úvodný gól svojho tímu na ihrisku West Bromwichu, no domáci skóre otočili a vyhrali 2:1.

02.04.2011 16:10 , aktualizované: 21:14
Martin Škrtel Foto:
Martin Škrtel.
debata (2)

Škrtel sa presadil v 50. minúte, keď po centri Raula Mairelesa otváral skóre. Klubu z Anfield Road to však na body nestačilo. The Reds poslali do kolien dva pokutové kopy, keď najskôr v šestnástke fau­loval grécky obranca Sotirios Kyrgiakos a po ňom aj španielsky gólman Pepe Reina. Obe penalty premenil severoírsky futbalista Chris Brunt. Marek Čech v drese víťazov nehral.

Liverpool stratil body prvýkrát po dvanástich ligových dueloch s týmto súperom (WBA vyhrali prvýkrát od roku 1981). Z výhry proti svojmu bývalému zamestnávateľovi sa tak mohol radovať domáci tréner Roy Hodgson.

Futbalisti Manchestru United zvíťazili na trávniku West Ham United 4:2, hoci po prvom polčase prehrávali 0:2. Zverenci trénera Alexa Fergusona inkasovali na londýnskom štadióne Upton Park z penált, ktoré premenil už v úvodnej polhodine domáci záložník Mark Noble. Zachraňujúci sa kladivári tak pripomenuli zaskočenému súperovi novembrovú domácu výhru 4:0 v Ligovom pohári.

Michael Carrick pribieha gratulovať Waynovi... Foto: SITA
Michael Carrick, Wayne Rooney Michael Carrick pribieha gratulovať Waynovi Rooneymu ku gólu.

Hrozbu tretej ligovej porážky za sebou však po prestávke zažehnal hrdina Rooney troma presnými zásahmi v priebehu štrnástich minút. Dvadsaťpäťročný útočník najprv v 65. minúte točenou strelou z trestného kopu znížil a za osem minút pohotovou krížnou strelou vyrovnal. Tento zásah bol pre Rooneyho jubilejnom stým gólom v drese United. Anglický reprezentant dokonal hetrik iste premenenou penaltou v 79. minúte. Víťazstvo hostí potom ešte poistil striedajúci Mexičan Javier Hernández strelou do odkratej bránky.

Chelsea začala na štadióne Britannia zle a už v ôsmej minúte prekonal brankára Petra Čecha z podarenej individuálnej akcie útočník Stoke City Jonathan Walters. Hostia, ktorí vyhrali predchádzajúce tri ligové zápasy, v 33. minúte vyrovnali. Na Anelkov center si naskočil Didier Drogba a presnou hlavičkou prerušil svoje desaťzápasové ča­kanie na súťažný gól. Útočník z Pobrežia Slonoviny skóroval prvýkrát od 24. januára.

Po prestávke mali prekvapujúco viac šancí domáci, ktorí na svojej pôde v roku 2011 ešte neprehrali. Nádeje „Blues“ na bodový zisk držal niekoľkými výbornými zákrokmi Čech. Na jeho výkon nedokázali nadviazať spoluhráči, striedajúci kanonier Fernando Torres predĺžil čakanie na gól v novom klube na osem súťažných stretnutí. Chelsea tak v šiestom vzájomnom súboji nad hrnčiarmi v rámci Premier League prvýkrát nezvíťazila. Nič na tom nezmenil ani Drogba, ktorý desať minút pred koncom poslal loptu do žrde.

Z favoritov zaváhal aj londýnsky Arsenal, ktorý s Blackburnom len remizoval 0:0. Domáci mali síce tlak a viac šancí, no nevyužili ani presilovku, keď hosťujúci Nzonzi dostal v 72. minúte červenú kartu. „Gunners“ tak strácajú na čelo tabuľky už šesť bodov, jeden zápas však majú k dobru.

Anglicko, 30. kolo Premier league:

West Ham United – Manchester United 2:4 (2:0)
Góly: 11. a 25. Noble (oba z 11 m) – 65., 73. a 79. Rooney (tretí z 11 m), 84. J. Hernández

Birmingham – Bolton 2:1 (1:0)
Góly: 4. K. Phillips, 59. C. Gardner – 71. Elmander

Everton – Aston Villa 2:2 (1:0)
Góly: 38. Osman, 83. Baines (z pok. kopu) – 47. a 68. D. Bent
Ján Mucha ml. (Everton) bol na lavičke náhradníkov

Newcastle -.Wolverhampton 4:1 (2:0)
Góly: 22. Nolan, 45. Ameobi, 50. Lövenkrands, 90. J. Gutierrez – 58. Ebanks-Blake

Stoke City – FC Chelsea 1:1 (1:1)
Góly: 8. Walters – 33. D. Drogba

West Bromwich Albion – FC Liverpool 2:1 (0:0)
Góly: 62. a 89. Brunt (oba z pok. kopu) – 50. ŠKRTEL
Marek Čech (WBA) bol len na lavičke náhradníkov – Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas v 50. min otvoril skóre duelu

Wigan – Tottenham 0:0

FC Arsenal – Blackburn 0:0
ČK: 76. Nzonzi (Blackburn)

1. Manchester United 31 19 9 3 68:32 66
2. Arsenal 30 17 8 5 59:29 59
3. Chelsea 30 16 7 7 54:25 55
4. Manchester City 30 15 8 7 45:27 53
5. Tottenham 30 13 11 6 41:34 50