Mintál v reprezentácii Slovenska skončil

29.05.2009 20:11
Marek Mintál
Marek Mintál. Autor:

Slovenský futbalista Marek Mintál sa vo štvrtok rozhodol ukončiť reprezentačnú kariéru. Jedna z veľkých opôr národného tímu v posledných rokoch sa tak už v reprezentačnom drese nepredstaví. Tridsaťjedenročný ofenzívny stredopoliar svoje rozhodnutie oznámil trénerovi A-mužstva Vladimírovi Weissovi formou textovej správy.

„Napísal som trénerovi esemesku, v ktorej som ho poprosil, aby ma už nevolal na reprezentačné zrazy,“ cituje denník SME Mintála, ktorý od roku 2002 v reprezen­tácii odohral 45 duelov a strelil v nich dovedna 14 gólov.

„Cítim, že v reprezentácii už veľkú perspektívu nemám. Je tam veľa mladých a perspektívnych hráčov. Myslím si, že sa zaobídu aj bezo mňa. Budem im fandiť. Bude lepšie, ak asi ukončím túto reprezentačnú otázku,“ povedal kmeňový hráč nemeckého Norimbergu a dodal, že nepríde už ani na pondelkový zraz v Senci pred sobotňajším zápasom proti San Marínu v rámci 3. skupiny kvalifikácie MS 2010.

„Na zraz už nepôjdem. Je to moje rozhodnutie. Rozmýšľal som nad tým dlhšie,“ pokračoval rodák z Bytčice a na margo prípadného návratu do najcennejšieho dresu v budúcnosti dodal: „Nikdy nehovor nikdy.“

Rozhodnutie Mareka Mintála nepokračovať v reprezentačnej kariére a venovať sa iba klubovým povinnostiam určite na čelo trénera Vladimíra Weissa pridalo minimálne jednu vrásku. Reprezentačný kouč celú situáciu zhodnotil krátko: „No tak sa Marek vyjadril. Nemám žiadnu reakciu.“

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
22,99
Sweet žlté ruže

Sweet žlté ruže

24,99
Perla červené ruže valentín

Perla červené ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk