Weiss čaká na San Maríno pätnásťtisíc divákov

07.05.2009 10:05
Vladimír Weiss
Vladimír Weiss. Autor:

O mesiac uzavrú slovenskí futbaloví reprezentanti svoj jarný program v 3. skupine kvalifikácie MS 2010. V jedinom domácom zápase v prvej polovici tohto roku privítajú San Maríno. "Verím, že na stretnutie príde aspoň pätnásťtisíc divákov," odhaduje tréner Vladimír Weiss.

Najmä preto sa zápas uskutoční na bratislavskom Tehelnom poli, hoci predtým sa uvažovalo aj o iných dejiskách, v hre bola Dubnica nad Váhom. „Po výhre nad Českom zavládla eufória. Máme šancu dosiahnuť úspech v kvalifikácii. V Prahe nám diváci utvorili výbornú atmosféru a chceme sa im teraz poďakovať dobrým výkonom. Predpokladám, že nám opäť pripravia perfektnú kulisu a stanú sa našim dvanástym hráčom,“ pokračoval Weiss, ktorý súpera nepodceňuje.

Už však vie, že sa bude musieť zaobísť bez  zraneného Šestáka, ktorého čaká operácia slabín. „Pre nás je teraz dôležitý každý zápas a najbližší je vždy najťažší. Povolám všetkých najlepších hráčov, ktorí budú zdraví a hoci budú po sezóne, čakám od nich maximálny výkon.“ Nevylúčil ani možnosť, že v nominácii sa objavia aj dve či tri nové tváre.

Výhrou nad San Marínom si chcú Slováci pripraviť pôdu pred rozhodujúcimi zápasmi po letnej prestávke a útočiť z prvého miesta tabuľky. Weiss už potvrdil, že aj septembrový súboj s Českom sa odohrá v Bratislave. „Ak nie na Tehelnom poli, tak potom určite na Pasienkoch.“

Štadión Interu čaká v najbližších týždňoch nevyhnutná rekonštrukcia, aby spĺňal podmienky na organizáciu medzinárodných zápasov. Bude stáť viac ako milión eur. Aj v najbližšej budúcnosti zväz ráta s tým, že stretnutia reprezentácie sa uskutočnia práve na Interi alebo v Žiline.

Vedenie SFZ plánuje prilákať na San Maríno (6. júna o 17.30) najmä mládež. Pre rodičov s deťmi a študentov ponúka vstupenky po 5 eur, ich predpredaj sa začne najbližší pondelok. Pre žiakov základných a stredných škôl z Bratislavského kraja organizuje akciu: ak si škola objedná aspoň dvadsať vstupeniek, zaradia ju do žrebovania o futbalové suveníry i o autogramiádu v škole s dvoma reprezentatmi. Ceny bežných lístkov budú v troch kategóriách: za 35, 20 a 10 eur.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

35,99
Lady farebné trsové ruže a orchidey

Lady farebné trsové ruže a orchidey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk