Oslavy? Jeden džús, trochu spevu, ale žiadna predĺžená večierka

Najskôr ciky-caka. Potom Slovenskó, heja, heja, heja, Slovenskó! A nakoniec Macejko. Slovenskí futbalisti do 19 rokov takto oslavovali triumf v piatkovom zápase A-skupiny majstrovstiev Európy nad Rumunskom 1:0, vďaka ktorému sa dostali do baráže o postup na svetový šampionát.

24.06.2022 20:34
SR Futbal ME19 A Skupina Foto: ,
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov Albert Rusnák sa teší na lavičke z gólu v nadstavenom čase.

"Hodinu a pätnásť minút pred zápasom sme chlapcom v kabíne pustili motivačné video. O tom, že zápas trvá 90 minút. Za ten čas sa môže stať hocičo a musia veriť do konca.

Nikdy takých 90 minút hrať nebudú, je to pre nich posledná šanca dostať sa na MS tejto kategórie. Môže im zmeniť ich kariéru," povedal po zápase Albert Rusnák st. slovenským médiám.

Podľa trénera boli jeho zverenci lepší, nebezpečnejší a gólom Adama Grigera v úplnom závere zaslúžene zvíťazili.

Vďaka tomu si v utorok (Senec, 17.30) zahrajú o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta v Indonézii. Ich súperom bude tretí celok z B-skupiny, ktorá vyvrcholí v sobotu. Slováci sa pravdepodobne stretnú s Rakúšanmi alebo Srbmi.

"Už pred turnajom som povedal, že nechcem ani jedného. Sú to veľmi fyzické mužstvá. Bude to ťažký boj.

Žijeme svoj sen, stále bojujeme o MS. Teraz ho môžeme premeniť na zázrak, lebo postup Slovenska na svetový šampionát by ním bol," pokračoval Rusnák.

SR Futbal ME19 A Skupina Čítajte viac Dokázali to! Mladí Slováci majú po víťaznej dráme šancu zabojovať o MS

K novinárom dorazil po dlhšej pauze, keďže si so zverencami zakričal v útrobách štadióna Antona Malatinského v Trnave. Slováci potešili takmer štyritisíc fanúšikov.

"Poviem pravdu – fanúšikovia sú neskutoční. Aby ich prišlo na nás po 0:5 s Francúzskom skoro deväťtisíc na Talianov?

A dnes znova viac ako tritisíc proti Rumunsku? Hnali nás a toto títo mladí chlapci potrebujú.

Sme na polceste, eufória a radosť tu bude dnes, ale zajtra sa budeme pripravovať na ďalšieho súpera," vysvetlil Rusnák.

Milan Škriniar Čítajte viac Hotová vec? Škriniar súhlasil s prestupom, píšu Taliani a pridávajú detaily