Ďalšia hanba s Kazachstanom. Slováci padli, rolu zohral aj VAR

Hrôzostrašný prvý polčas. Márna snaha v druhom. Slovenskí futbalisti prehrali aj druhý zápas proti Kazachstanu. Vo svojom štvrtom vystúpení C-divízie Ligy národov nestačili v Nur-Sultane na domáci výber 1:2.

13.06.2022 17:52 , aktualizované: 18:04
Juraj Kucka Kazachstan Foto: ,
Juraj Kucka v stretnutí proti Kazachstanu.
debata (39)

Súper z Ázie Slovákov pravdepodobne vyradil z boja o postup do vyššej kategórie. Súťaž bude pokračovať v septembri.

Zverenci dočasného trénera Samuela Slováka pritom začali aktívne. Boli agresívni v napádaní, ale nedokázali si vypracovať žiadnu vyloženú šancu.

Najpotupnejšie prehry slovenských futbalistov Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Slovensko - Arménsko 0:4 (6. septembra 2011 v...

"Kazachovia si pomáhajú, sú ako jeden. U našich hráčov to nevidím. Navyše, nestíhame s nimi behať.

Sme neskoro v súbojoch, potom to nahrádzame rukami a robíme obrovské chyby vzadu," kritizoval niekdajší kouč slovenskej reprezentácie Michal Hipp.

Po prvej z nich otvoril skóre Jan Vorogovskij, ktorý využil obrovské zaváhanie celej defenzívnej štvorice i brankára Mareka Rodáka.

Matúš Bero Čítajte viac Blamáž! Pozrite si trápenie futbalistov v Kazachstane

"Lopta dlho letela. Celá obrana má podiel na inkasovanom góle. Brankár Rodák tiež mohol loptu vyboxovať.

Viacero menších chýb prinieslo prvý inkasovaný gól," postrehol v štúdiu Sport 1 niekdajší stopér Ján Ďurica.

Krátko na to Rodák zachránil pravou nohou pri ďalšej šanci Vorogovského. Keď to už vyzeralo, že sa hostia pozbierali z prvého gólu, inkasovali druhý. Elkan Astanov využil ďalšiu chybu, 0:2

"Kazachstan je veľmi efektívny, z troch šancí dali dva góly. Pri druhom sme mali prevahu v šestnástke päť na tri, ale v najdôležitejšom priestore sme boli nedôrazní.

Sú to chyby, ktoré nás zrážajú na zem – fyzicky aj psychicky. Treba veriť v zázrak," vyhlásil niekdajší útočník Róbert Vittek.

Marek Rodák Čítajte viac Zažije nepríjemné déjà vu? Fulham už má hviezdnu náhradu za Rodáka

Prvé záblesky veľkého obratu priniesol hneď v úvode prvého polčasu Matúš Bero. V dvadsiatom prvom zápase v najcennejšom drese strelil premiérový gól. Veľmi dôležitý, na spoluhráčov pôsobil ako živá voda.

Špeciálne na striedajúceho Vernona de Marca či Petra Pekaríka. Obranca Herthy Berlín v 66. minúte pekne vystrelil, ale gólman Šackij uzavrel krásny moment skvelým zákrokom.

O dve minúty neskôr De Marco zahodil šancu na vyrovnanie, keď hlavou netrafil po rohovom kope. Onedlho našiel prudkým centrom Juraja Kucku, ale proti kapitánovi sa opäť vyznamenal gólman Šackij.

„Zrazu vyhrávame súboje, neustupujeme a je nás plné ihrisko. Aký rozdiel oproti prvému polčasu,“ poznamenal Hipp.

V 79. minúte vzal Slovákom už tretí gól v aktuálnom ťažení systém VAR. Hoci Kucka vyrovnal, podľa rozhodcov si stredopoliar Watfordu pomohol v súboji nedovolene. Hanbu uzavrel vylúčením Ondrej Duda.

Liga národov – 3. kolo

3. skupina C-divízie:

Kazachstan – Slovensko 2:1 (2:0)
Góly: 18. Vorogovskij, 39. Astanov – 51. Bero, ŽK: Orazov – Gyömbér, Duda, Almási, Kucka, ČK: 87. Duda (SR). Rozhodovali: Van Driessche – Devillers, Monteny (všetci Belg.), 27.145 divákov.
Kazachstan: Šackij – Gabyšev (73. Kajrov), Malyj, Maročkin, Alip, Dosmagambetov – Astanov (83. Logvinenko), Darabajev (88. Jerlanov), Tagybergen, Vorogovskij (73. Orazov) – Ajmbetov (88. Samorodov)
Slovensko: Rodák – Pekarík, Gyömbér, Valjent, Chvátal (46. De Marco) – Kucka, Hrošovský, Bero (82. Almási), Haraslín (88. Suslov) – Rusnák (72. Strelec), Duda

Slováci sa trápili s trpaslíkom z Kazachstanu Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Tréner Kazachstanu Magomed Adijev počas zápasu.