Do hry vstúpil Kmotrík. Jeho podmienka bola jasná

Nečakané, no zároveň očakávané. Aj tak by sa dalo označiť utorňajšie rozhodnutie Výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (SFZ), ktorý odvolal z funkcie hlavného trénera reprezentácie Štefana Tarkoviča.

08.06.2022 10:06, aktualizované: 14:02
Vladimír Weiss, Ivan Kmotrík ml. Foto: ,
Tréner Slovana Vladimír Weiss a generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.
debata (8)

Toho Tarkoviča, ktorý to mal s budúcnosťou pri národnom tíme nahnuté už po neúspešnej kvalifikácii majstrovstiev sveta v Katare 2022.

V čase jeho odvolávania sa pritom odvíjal príbeh, ktorý môže mať dopad na meno Tarkovičovho nástupcu. Na Tehelnom poli prebiehali rokovania zástupcov Slovana Bratislava o predĺžení zmluvy s trénerom Vladimírom Weissom, ktorá sa skončí 30. júna.

Podľa informácií Pravdy zo zdroja z prostredia majstrovského klubu sa v stredu popoludní vedenie Slovana s úspešným koučom nedohodlo.

To môže znamenať, že Weiss uprednostnil pred klubom Ivana Kmotríka návrat na lavičku národného tímu.

Vladimír Weiss st. doviedol Slovensko na MS...
Adrián Guľa začal s trénerstvom v Trenčíne, kde...
+7Samuel Slovák skvele rozbehol trénerskú...

Vedenie SFZ totiž už v decembri minulého roka oslovilo Weissa s ponukou viesť národný tím. K dohode vtedy neprišlo aj preto, že mal so Slovanom platnú zmluvu.

A tiež preto, že vedenie slovenského majstra rázne odmietlo možnosť, aby viedol klub a reprezentáciu zároveň.

Po pol roku a definitívnom odvolaní Tarkoviča bola situácia podobná. No s jedným podstatným rozdielom – Weiss bude už o tri týždne bez zmluvy.

Dá sa predpokladať, že zväz sa nevzdal možnosti zlákať jediného trénera v ére samostatnosti Slovenska, ktorý doviedol národný tím na záverečný turnaj majstrovstiev sveta, späť do svojich služieb.

FUTBAL-SC: Bratislava - Trnava weiss Čítajte viac Weiss v Slovane skončil. Prevezme reprezentáciu?

SFZ nateraz nepotvrdil, či sa bude o Weissa zaujímať. „O definitívnom obsadení postu reprezentačného trénera Slovenska sa rozhodne v priebehu letných mesiacov,“ napísal v stanovisku.

Konkrétnejší nebol ani Ján Kováčik. „K menu nového tréner vám nič nepoviem, s nikým nie sme v kontakte,“ uviedol pred stredajším odletom reprezentácie do Azerbajdžanu.

© Autorské práva vyhradené

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimír Weiss st. #slovenskí futbalisti #Ivan Kmotrík ml. #ŠK Slovan Bartislava
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy