Boli sme sterilní. Kazachov to nebolelo a neprišiel ani risk

Prebral mĺkve tribúny a ukončil gólový pôst. Radosť Ladislava Almásiho (23) však netrvala dlho. Hlavný arbiter po vzhliadnutí videa neuznal jeho presný zásah po faule Juraja Kucku.

07.06.2022 12:52
Ladislav Almási Slovensko Kazachstan Foto: ,
Ladislav Almási strieľa gól do siete Kazachstanu. VAR ho napokon neuznal.
debata (3)

Domáci tak prekvapujúco prehrali v C-divízii Ligy národov s Kazachstanom 0:1. „Ak chceme postúpiť, musíme vyhrať všetky zápasy,“ povedal útočník Baníku Ostrava slovenským médiám.

Čo sa stalo?

Fúha, ťažko sa mi to hodnotí. Chceli sme to vybojovať ako s Bielorusmi. Vedeli sme, že aj Kazachovia sa postavia dozadu a budú brániť v bloku. Zle sme začali a dostali hlúpy gól. Vedeli sme, že už musíme dať dva.

S čím ste išli do druhého polčasu?

Stavili sme všetko na jednu kartu. Chceli sme viac riskovať, aby sme sa dostali do šancí. Mali sme dve-tri. Dali sme žrď, padol aj gól, ale nebol uznaný. O to viac to bolí.

Čím to je, že máte slabé vstupy do zápasov?

Boli sme sterilní. Nešli sme do súbojov, súpera to nebolelo. V druhom dejstve sme to zmenili, ale nestačilo to. Nemôžeme 45 minút len tak zahodiť. Musíme sa na to pozrieť, často rozhoduje prvý gól. Potrebujeme ho streliť, pomohlo by nám to. Ani proti Azerbajdžanu to nebude ľahké.

slovensko, kazachstan Čítajte viac V hre miliónov dominujú Slováci. Na ihrisku Kazachovia

Zrazil vás úvodný gól súpera?

Rozhodne nám nepomohol. Bolo to o centimetroch. Keby to Lukášovi Haraslínovi padlo do brány a nie do žrde, tak by sa zápas vyvíjal inak. Lenže na keby sa nehrá. Realita je, že sme prehrali. Musíme to hodiť za hlavu a vyhrať všetky zvyšné zápasy.

Skórovali ste, ale gól nakoniec po rozhodnutí systému VAR neplatil. Ako ste sa cítili?

Je to hrozné. Najskôr oheň a potom studená voda.

Mrzí, že ste gólový pôst neukončili?

Čo narobím? V živote sú aj horšie veci. Bol som rád, že je koniec, ale o minútu bolo po radosti.

Hovorí sa o tom, že by ste mali byť lepšie zásobovaný na hrote útoku. Ako to bolo proti Kazachom?

Prvý polčas som tam bol sám a spoluhráči ma nedopĺňali. O to ťažšie to je. Ide na mňa lopta a ja ju môžem len predĺžiť alebo sklepnúť. V druhom dejstve to bolo lepšie. Nechodil som ani do medzihry, lebo to už chlapci začali robiť. Mohol som sa sústrediť na tvorbu šancí či zakončenie.

Štefan Tarkovič. Čítajte viac NÁZOR: Koniec Tarkovičovho luxusu. Bola chyba iba v ňom?

Čo tímu chýba, aby bol v ofenzíve nebezpečnejší?

Ťažko povedať. Mali sme viac riskovať. Nechodili sme do súbojov, Kazachovia nás v nich pretlačili. Neboli tam riskantné prihrávky za obranu a na to sme doplatili.

Slovensko má v 3. skupine po dvoch zápasoch tri body. Ako vidíte celú situáciu?

Mali sme mať šesť bodov a pred sebou štyri stretnutia. Musíme všetky vyhrať. Ak sa to podarí a postúpime, zabudne sa na túto prehru.

Najbližšie vás v piatok čaká Azerbajdžan. Čo od súboja očakávate?

Nie je dôvod na paniku. Ideme ho vyhrať. Bude to podobný zápas ako proti Bielorusom a Kazachom. Čaká nás dobíjanie defenzívneho bloku.

Odohrali ste takmer plnú minutáž. Vládzete ešte?

Som v pohode. V sezóne som hral veľa, kondíciu mám. Program je náročný, ale musíme sa zomknúť a ísť ďalej. Raz prehráš doma s Kazachstanom, raz remizuješ vonku s Chorvátskom. Nezostáva nám nič iné len bojovať.

Porovnanie: Slováci vs. Kazachovia Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky