Piskot z tribún? Divákom sa nedivím, nie sme majstri sveta, kritizoval Kucka

Tradičný kúsok so sokolom Samom nevyšiel. Nikto ani len netušil, že nebol jediným, kto svoju rolu nezvládol...

07.06.2022 00:37
Juraj Kucka Slovensko Kazachstan Foto: ,
Juraj Kucka (Slovensko) a Islambek Kuat (Kazachstan) v tvrdom súboji.
debata (27)

Vták mal preletieť z jednej tribúny do stredu ihriska a odštartovať súboj Slovenska s Kazachstanom v C-divízii Ligy národov. Lenže po niekoľkých okruhoch ponad futbalový štadión zmizol Samo za jeho útrobami.

„Ostáva dúfať, že naši sokoli predvedú lepší výkon,“ pobavil prítomných viac ako štyritisíc divákov na trnavskom štadióne miestny hlásateľ.

Nestalo sa. Slováci doma zahanbujúco prehrali s Kazachstanom 0:1. A tak ich nahnevaní diváci vyprevádzali do šatní piskotom a bučaním.

"Ja sa im nedivím. Za to, čo sme predviedli, sme si piskot zaslúžili. To nás nesmie zobrať, nemôžeme sa utápať. Musíme zdvihnúť hlavu.

Slovensko futbal LN 2. kolo C3 Kazachstan rusnák Čítajte viac Ofenzívne trápenie. Slováci prehrali s trpaslíkom, prišli o kapitána

Nie sme majstri sveta, aby sme každého vyplieskali tri či päť nula. Nehráme tak kvalitne, ako by sme chceli," nešetril sebakritikou Juraj Kucka pred slovenskými médiami.

Asistent kapitána lamentoval nad slabou efektivitou tímu.

„Mali jednu šancu a tú využili. My nie sme efektívni,“ vypočítal Kucka.

Štatistiky i predvedená hra však ukazujú iné čísla.

Už vo štvrtej minúte spálil Kazachstan druhú veľkú príležitosť po druhom zaváhaní slovenskej obrany. Po prvom polčase boli strely na bránku 3:0 pre hostí, celkovo 7:4.

Aj po zápase boli v strelách na bránku lepší Kazachovia (3:2).

Slovensko futbal LN 2. kolo C3 Kazachstan Čítajte viac Výbuch v Trnave. Ohodnoťte výkony Slovákov

Pravda, Slováci sa v prvom i druhom polčase dožadovali pokutového kopu, trafili brvno i žrď, gól Ladislava Almásiho rozhodca odvolal s pomocou systému VAR. Ten odhalil faul Kucku.

„Možno som ho fauloval, ale nechcel som. To isté bolo aj pri tej mojej penalte. Rozhodca povedal, že ma súper nechcel faulovať, že to nebolo naschvál… Čo mám na to povedať?“ položil rečnícku otázku Kucka.

Veľa času na pitvanie sa v jednej z najhorších prehier v ére samostatnosti i regeneráciu nie je. Už v piatok o 18.00 odohrajú Slováci v Baku tretí duel proti Azerbajdžanu.

"Dúfam, že sa zobudíme a na ihrisku sa to zvrtne a odrazíme sa od toho.

Kričíme si, organizujeme sa, ale je tam aj súper. Akoby si niekedy niekto myslel, že hráme iba proti brankárovi a nikomu inému," doplnil rozladený Kucka.