Predstavitelia Alžírskej futbalovej federácie žiadajú opakovanie barážovej odvety o postup na MS 2022 proti Kamerunu.

01.04.2022 09:38
Riyad Mahrez Foto: ,
Hviezdny Alžírčan Riyad Mahrez počas zápasu s Kamerunom.

Na Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) adresovali oficiálnu sťažnosť na rozhodcov.

Alžírsko prehralo 1:2 po predĺžení, keď inkasovalo vo štvrtej minúte nadstaveného času a nepostúpilo do Kataru. O triumfe Kamerunčanov rozhodol z poslednej akcie zápasu Karl Toko Ekambi.

Hlavný rozhodca Bakary Gassama neuznal domácemu Islamovi Slimanimu dva góly, jeden v prvom polčase a ďalší v druhej časti predĺženia.

Tréner Talianska Roberto Mancini. Čítajte aj Šanca Talianov na MS stále žije. Iránu totiž môže hroziť trest

"Alžírska futbalová federácia podala oficiálnu sťažnosť pre škandalózne rozhodovanie, ktoré ovplyvnilo výsledok barážovej odvety.

Žiadame opakovanie zápasu, využijeme všetky právne možnosti," citovala stanovisko Alžírčanov agentúra DPA.
Najdrahší futbalisti, ktorí prišli o MS 2022 Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
1. Erling Haaland (Nórsko/Borussia Dortmund) -...
Viac na túto tému: #MS 2022 vo futbale #alžírski futbalisti #kamerunskí futbalisti