Po rozstrele. Slováci spoznali posledného súpera v Lige národov

Futbalisti Kazachstanu sa udržali v C-divízii Ligy národov a budú súpermi Slovenska v C-skupine ročníka 2022/23.

29.03.2022 19:21
Milan Škriniar Foto: ,
Milan Škriniar pred zápasom s Fínskom.

V utorkovej odvete play out v Nur-Sultane zvíťazili po jedenástkovom rozstrele nad Moldavskom 5:4. Duel, ktorý rozhodoval slovenský arbiter Ivan Kružliak, sa v riadnom hracom čase skončil 0:1.

Prvý zápas v Kišiňove sa skončil víťazstvom Kazachov 2:1. Moldavsku sa v 13. minúte odvety podarilo vyrovnať skóre dvojzápasu zásluhou Igora Armasa a keďže v riadnom čase už ďalší gól nepadol, duel dospel do predĺženia a po ňom aj do rozstrelu.

Milan Škriniar Čítajte aj Po rozstrele. Slováci spoznali posledného súpera v Lige národov

V ňom rozhodol v šiestej sérii Georgij Žukov. Neúspešný tím zostúpil do D-divízie LN 2022/2023.

V C-skupine sa okrem Slovenska a Kazachstanu predstaví aj Azerbajdžan a figuruje v nej i reprezentácia Bieloruska.