Viedol ich aj Weiss. Gruzínci trápili španielskeho giganta

Futbalisti Španielska zvíťazili v nedeľnom stretnutí B-skupiny kvalifikácie MS 2022 v Gruzínsku 2:1.

28.03.2021 20:02 , aktualizované: 22:47
Španielsko, Gruzínsko Foto: ,
Jeden z gólov v sieti Gruzínska.

Súper Slovenska na tohtoročných ME rozhodol o svojom prvom triumfe v tomto kvalifikačnom cykle až v nadstavenom čase duelu.

Favorizovaní hostia sa trápili, v závere prvého polčasu dokonca inkasovali ako prví, keď sa presadil Chviča Kvaracchelia.

Po zmene strán však vyrovnal Ferran Torres. Domáci dobre bránili a Španielov nepúšťali do vyložených príležitostí.

V závere však predsa kapitulovali, keď striedajúci Dani Olmo vystrelil spoza šestnástky a lopta nešťastne prešla rukami brankára Giorgiho Loriu.

V F-skupine nedalo Dánsko šancu Moldavsku. V Kodani viedli domáci už po polčase 5:0 a napokon uspeli hladko 8:0.

odkaz Kvalifikácia MS 2022 Foto: Pravda
šablóna, kvalifikácia MS 2022 Kvalifikácia MS 2022

Dáni nasledovali príklad Nórska, Nemecka či Holandska a nastúpili v špeciálnej edícii dresov na podporu ľudských práv robotníkov v dejisku MS Katare. Po dvoch zápasoch majú plný počet šesť bodov a skóre 10:0.

Úlohu favoritov zvládli aj Angličania, ktorí zvíťazili v Albánsku 2:0. V závere prvej štyridsaťpäťmi­nútovky otvoril skóre Harry Kane, útočník Tottenhamu v druhom polčase prihral Masonovi Mountovi na druhý zásah „Albiónu.“

Hráči Francúzska dosiahli prvé víťazstvo v tejto kvalifikácii. V zápase D-skupiny zdolali domáci Kazachstan 2:0.

O troch bodoch rozhodli už v prvom polčase, keď sa najprv presadil Ousmane Dembele a v závere si strelil vlastný gól Sergij Malyj. Po zmene strán mohol pridať tretí zásah hostí striedajúci Kylian Mbappe, ale nepremenil jedenástku.

B-skupina:

Gruzínsko – Španielsko 1:2 (1:0)
Góly: 44. Kvaracchelia – 56. Torres, 90.+2 Olmo, ČK: 90.+4 Šengelia (Gruzínsko)
Zostava Španielska: Simon – Porro (65. M. Llorente), García, D. Llorente (46. Martinez), Alba – Ruiz (Alcantara), Busquets (73. Oyarzabal), Pedri – Torres, Morata, Gil (46. Olmo).

Kosovo – Švédsko 0:3 (0:2)
Góly: 12. Augustinsson, 35. Isak, 70 Larssonm (z 11m), ČK: 90.+2 Berisha (Kosovo)
Zostava Švédska: Nordfeldt – Lustig, Lindelöf, Helander, Augustinsson (82. Bengtsson) – Olsson (90. Svanberg), Forsberg, Larsson, Claesson (82. Kulusevski) – Isak (67. Quaison), Ibrahimovič (67. Berg)

Ukrajina – Fínsko 1:1 (0:0)
Gól: 80. Moraes – 89. Pukki (z 11 m), ČK: 89. Mykolenko (Ukrajina)

F-skupiny:

Dánsko – Moldavsko 8:0 (5:0)
Góly: 19. a 48. Dolberg (prvý z 11 m), 22. a 29. Damsgaard, 35. Stryger Larsen, 39. Jensen, 81. Skov, 89. Ingvartsen

Izrael – Škótsko 1:1 (1:0)
Góly: 44. Peretz – 56. Fraser

Rakúsko – Faerské ostrovy 3:1 (3:1)
Góly: 30. Dragovič, 37. Baumgartner, 44. Kalajdžič – 19. Nattestad