NÁZOR: Malťania nie sú Marťania. Slováci stoja na krehkých základoch

Bol to polčas rozpadu národného tímu v priamom prenose.

28.03.2021 11:00
Malta, Slovensko Foto: ,
Na snímke Martin Koscelník (Slovensko), Dávid Strelec (Slovensko), Teddy Teuma (Malta) a Ján Greguš (Slovensko).
debata (19)

Herný i morálny. Futbalisti odohrali najhorších 45 minút v doterajších 136 kvalifikačných stretnutiach v histórii.

Dvoma gólmi po prestávke zachránili remízu, ale nie svoju futbalovú česť. V dôležitom zápase s tímom, ktorému patrí 176. miesto v rebríčku FIFA, nabúrali profesionálnu reputáciu svoju i slovenského futbalu.

Mužstvo v dvadsiatej minúte prehrávalo s Maltou 0:2 a všetky prognózy, sľuby, závery tímového mítingu sa zmenili na prázdne táraniny.

odkaz Kvalifikácia MS 2022 Foto: Pravda
šablóna, kvalifikácia MS 2022 Kvalifikácia MS 2022

Tréner najprv zmierňoval obavy z absencií niektorých hráčov, tvrdil, že verí tým, ktorých má.

Teraz vyrátal deviatich, ktorí mu chýbali. Medzi nimi sú i traja z bundesligy, ktorých mal na Cypre k dispozícii, ale výkon nebol o nič lepší. Alebo Haraslín, ktorý v Nikózii nedostal vôbec šancu.

Alebo Weiss, ktorý nehral v reprezentácii vyše dva roky. Alebo Dúbravka, ktorý vlani neodchytal ani minútu, nehovoriac o tom, že post brankára v sobotu nebol kľúčový problém tímu…

Zápas s Maltou mali zvládnuť tí, ktorí sa naň chystali, ale neboli pripravení.

Malťania nie sú Marťania. Tréner vravel o čitateľnom súperovi, videl ho v zápase s Ruskom tri dni predtým, aj ostrovný tím má kopu svojich starostí…

Slovenské odhodlanie, odolnosť, charakter stoja na krehkých základoch. Slováci mali dosť času, aby obrátili vývoj vo svoj prospech. Po prestávke rýchlo vyrovnali a získali psychickú výhodu. Nič z nej nevyťažili a pokojne mohli aj prehrať.

Pravda je krutá. Kvalitou nestačili na Cyprus. A ani na Maltu. Hrali nemoderný, komplikovaný, ťažkopádny futbal, chýbal mu pohyb, tempo, invencia. To sú zlé správy pred zápasom s Ruskom a júnovým Eurom.