Vybrali najlepšieho futbalistu. Predbehol stálice na čele s Hamšíkom

16.12.2020 14:11
Slovensko - Írsko
Na snímke zľava Marek Hamšík a brankár Marek Rodák (obaja Slovensko). Autor: ,

Brankár Marek Rodák sa stal v hlasovaní fanúšikov najlepším hráčom futbalovej jesene 2020 na Slovensku.

V ankete na oficiálnom webe Slovenského futbalového zväzu dostal Rodák 527 hlasov. Druhý bol stredopoliar Juraj Kucka so 447 hlasmi a tretí kapitán a dlhoročný špílmacher Marek Hamšík s 207 hlasmi.

Dvadsaťštyriročný odchovanec košického futbalu Rodák síce na začiatku sezóny 2020/2021 prišiel o post jednotky v tíme nováčika najvyššej anglickej súťaže FC Fulham, ale výrazne sa podieľal na postupe Slovenska na majstrovstvá Európy.

Siedmeho septembra absolvoval svoj seniorský reprezentačný debut v zápase Ligy národov v Izraeli (1:1). O mesiac a deň neskôr v semifinále baráže ME 2020 v Bratislave proti Írom sa zaskvel v záverečnom rozstrele a Slováci po bezgólovej remíze a víťazných pokutových kopoch postúpili do finále baráže proti Severnému Írsku.

Nástup na súboj
		Severné Írsko -
		Slovensko.
Peter Pekarík (vpravo)
		v súboji s
		hráčom...
+13Gólový okamih. Juraj
		Kucka otvára
		skóre.

V Belfaste sa potom Rodák významne podieľal na triumfe Slovenska 2:1 po predĺžení a postupe na budúcoročný európsky šampionát. V hlasovaní vyše dvoch tisícok futbalových fanúšikov na webe futbalsfz.sk získalo body dovedna 33 hráčov.

Za už spomenutou prvou trojkou sa umiestnili obranca Peter Pekarík s 205 hlasmi, ofenzívny hráč Ondrej Duda so 148 hlasmi a stopér Milan Škriniar so 123 hlasmi. V prvej desiatke boli aj Michal Ďuriš, Patrik Hrošovský, Róbert Boženík a Ľubomír Šatka.

#Marek Hamšík #Marek Rodák
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku