Rozdiel medzi Nemcami a Slovákmi? Nevidím žiadny

11.11.2020 12:40
Bailey Peacock-Farrell
Brankár severoírskej futbalovej reprezentácie Bailey Peacock-Farrell. Autor: ,

Víťaz berie všetko. Aj to je heslo finálového zápasu baráže o postup na európsky šampionát vo futbale. Slovákov delí od vysnívanej miestenky možno len 90 minút.

Zverenci Štefana Taroviča vyzvú v Belfaste domácu reprezentáciu. Úloha bude jednoznačná – aspoň raz dostať loptu do severoírskej bránky.

V nej by mal stáť Bayiley Peacock-Farrell. Mladý, stále len 24-ročný gólman, pôsobí druhú sezónu v Premier League. Oblieka si dres Burnley, ze ktoré však v tejto ligovej sezóne ešte neodchytal ani minútu. Na dva zápasy nastúpil v Ligovom pohári.

V národnom tíme je jeho pozícia odlišná – je jasnou jednotkou. Inak tomu nebolo ani v semifinále baráže na pôde Bosny a Hercegoviny, kde Severní Íri uspeli – rovnako ako Slováci s Írmi – po jedenástkovom rozstrele.

Rodák z Darlingtonu sa stal hrdinom, keď domácim chytil jeden pokutový kop (ďalší skončil na brvne).

5. Paddy McNair (FC
		Middlesbrough) -
		2,8...
4. Stuart Dallas (Leeds
		United) - 3 milióny
		eur
+23. George Saville (FC
		Middlesbrough) -
		4...

„Pred každým zápasom sledujem súperových hráčov. Napríklad pred súbojom v Bosne som sa sústredil napríklad na Edina Džeka či Miralema Pjaniča. Je však jedno, proti komu nastúpite. Každý, kto hrá na medzinárodnej úrovni, má dostatok kvality,“ hovorí Peacock-Farrell pre irishnews.com.

Inak to nebude ani pred zápasom so Slovákmi. Keď ho severoírski novinári upozornili na Mareka Hamšíka, zostal mladý brankár pokojný.

„Nemá zmysel sústrediť sa na meno. Zakaždým musíte myslieť len na to, čoho ste schopný,“ vraví.

Peacock-Farrell má viacero skúseností so súpermi zvučného mena. Odchytal zápasy s Nemeckom, v klubových farbách nastúpil proti hviezdam Manchestru City.

Pred Slovákmi sa mu teda neroztrasú kolená.

„Príprava na štvrtkový zápas? Nevidím žiadny rozdiel v tom, ako som sa chystal na Nemcov a ako sa budem teraz pripravovať na Slovákov. Zakaždým vás na konci dňa čaká to isté – futbalový zápas,“ hovorí s chladnou hlavou.

#slovenskí futbalisti #ME 2020 vo futbale #Marek Hamšík
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku