Futbalisti Anglicka sa poriadne potrápili vo svojom úvodnom vystúpení v Lige národov 2020/2021.

05.09.2020 20:33 , aktualizované: 23:00
Raheem Sterling Foto: ,
Hrdina Anglicka Raheem Sterling sa teší po premenenej jedenástke.

V sobotnom stretnutí 2. skupiny A-divízie zvíťazili na Islande 1:0, o troch bodoch rozhodol v 90. minúte Raheem Sterling z jedenástky.

Angličania hrali od 71. minúty bez vylúčeného Kylea Walkera, ktorý videl druhú žltú kartu.

Napriek tomu mali hostia hernú prevahu. V závere duelu zahral rukou vo vlastnej šestnástke Sverrir Ingason, inkasoval druhú žltú kartu a Sterling premenil následnú penaltu.

Domáci však dostali príležitosť na vyrovnanie, keď o tri minúty neskôr aj oni zahrávali pokutový kop. Birkir Bjarnason však zaváhal.

Gruzínsko pod vedením slovenského trénera Vladimíra Weissa zdolalo v 2. skupine C-divízie domáce Estónsko 1:0.

V ďalšom dueli „dvojky“ Severné Macedónsko zvíťazilo doma nad Arménskom 2:1. Všetky góly padli z jedenástok, Severní Macedónci skórovali v prvom polčase, hostia skorigovali v 90.+4 minúte.

V jedinom stretnutí D-divízie uspel v 2. skupine domáci Gibraltár, keď zdolal San Maríno 1:0.

A-divízia

2. skupina:
Island – Anglicko 0:1 (0:0)
Gól: 90. Sterling (z 11 m), ČK: 90. Ingason po druhej ŽK – 71. Walker po druhej ŽK

Azerbajdžan – Luxembursko 1:2 (1:0)
Góly: 43. Šejdajev – 48. Krivociuk, 72. Rodrigues (z 11 m), ČK: 26. Emreli (Azerbajdžan)

Cyprus – Čierna Hora 0:2 (0:0)
Góly: 60. a 73. Jovetič