Holanďania si poradili s Poliakmi. Bosna zaskočila Taliansko

Holandskí futbalisti sú po úvodnom kole na čele 1. skupiny A-divízie Ligy národov.

04.09.2020 22:58
Holandsko, Poľsko Foto: ,
Momentka zo zápasu Holandsko - Poľsko.

V piatkovom domácom stretnutí zdolali Poliakov 1:0, v ďalšom zápase tejto skupiny remizovalo Taliansko na vlastnej pôde s Bosnou a Hercegovinou 1:1.

Holanďania nastúpili v Amsterdame pod vedením dočasného trénera Dwighta Lodewegesa. Doterajší asistent nahradil Ronalda Koemana, ktorý zamieril na klubovú úroveň do FC Barcelona.

Po bezgólovom prvom polčase strelil rozhodujúci zásah v 61. minúte Steven Bergwijn, ktorému po centri do päťky naservíroval loptu pred odkrytú bránku Hans Hateboer.

Najlepšie zarábajúci futbalisti sveta Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Kylian Mbappé (Fr., Paríž St. Germain) -...

Poľský tréner Jerzy Brzeczek nechal odpočívať Roberta Lewandowského, ktorý dostal voľno po finálovom turnaji Ligy majstrov, a jeho zverenci nedokázali bez kanoniera Bayernu Mníchov skórovať.

Vo Florencii sa vedenia ujali hostia v 57. minúte zásluhou útočníka Edina Džeka z AS Rím. Domácim sa podarilo vyrovnať o desať minút neskôr, keď sa presadil Stefano Sensi.

Taliansko a Bosna a Hercegovina sú po deľbe bodov spoločne na druhom mieste, Poľsko je posledné.

V 1. skupine B-divízie zvíťazilo Rakúsko na trávniku Nórska 2:1.

Rumunsko remizovalo na domácom ihrisku so Severným Írskom 1:1, hostia vyrovnali v závere riadneho hracieho času, hoci už od 39. minúty dohrávali bez vylúčeného Josha Magennisa, ktorý sa porúčal pod sprchy predčasne po dvoch žltých kartách.

Kazachstan uspel vo 4. skupine C-divízie na litovskej pôde 2:0, Albánsko vyhralo v Bielorusku 2:0.