Hapal využil pracovné povolenie: Musíme urobiť všetko, aby sa začalo hrať

12.05.2020 15:32
Pavel Hapal
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal počas brífingu v Bratislave. Autor: ,

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal využil pracovné povolenie a pricestoval na Slovensko z Českej republiky.

Na utorkovom brífingu v Bratislave uviedol, že všetci reprezentanti sú zdraví a tešia sa na rozbeh súťaží.

Hráči sú zdraví a tešia sa na prácu

Hapal sa pred príchodom na Slovensko najskôr nechal testovať na koronavírus. „Môj test bol negatívny. Nemohol som dlho nikam cestovať, ani na Slovensko. Až dnes som využil pracovné povolenie na to, aby som mohol prísť bez toho, že by som musel potom ísť do karantény. Zdravý som nielen ja, ale aj moja rodina. Verejnosť však viac zaujíma zdravotný stav hráčov, s ktorými každý týždeň pravidelne komunikujeme. Všetci sú zdraví a tešia sa na svoju prácu. Veria, že sa konečne začne hrať,“ povedal Hapal.

Počas karantény sa zaoberal futbalom, ale aj domácimi prácami: „Bolo to pre mňa neskutočne ťažké, ale splnil som niekoľko prianí mojej manželke. Upratal som garáž, takže sa z toho tešila najviac ona.“

Okrem toto pozeral 50-ročný kormidelník aj športové prenosy a sondoval situáciu u reprezentantov:

„Sledoval som zápasy našich najbližších súperov. Tréningový proces reprezentantov sme nechali na hráčov, dôverujeme im aj ich klubom. Kluby hráčov nenechali len tak, veľa tímov vybavilo hráčov domácimi trenažérmi a podobne. Ale pre nich táto prestávka trvá už dlho, vrátili by sa najradšej na ihrisko. Verím, že to v krátkom čase nastane aj na Slovensku i v Česku.“

Zdravie je prvoradé

Podľa trénera SR nastal čas, aby sa obe ligové súťaže rozbehli v najbližších týždňoch: „Ja si myslím, že musíme pre to urobiť všetko. Začína sa krásne počasie, pre futbal ideálne. A hráči radšej hrajú ako trénujú. Každý je aj dobre pripravený, pokiaľ nezanedbal individuálnu prípravu. Ligy budú v každom prípade bez divákov, z toho sme smutní, ale zdravie je prvoradé.“

Európska futbalová únia (UEFA) minulý mesiac predostrela kalendár barážových zápasov o postup na EURO 2020, ktoré je preložené na budúci rok, ale aj zápasov novej edície Ligy národov. Týka sa to aj Slovenska, ktoré sa v baráži o postup na ME stretne s Írskom.

Pavel Hapal.
Pavel Hapal. Autor: SITA/AP, Tamas Kovacs

V októbri by sa odohrali dva duely Ligy národov a aj jeden barážový. Rovnako by to bolo i v novembrovom asociačnom termíne. Pôvodný termín baráže medzi Slovenskom a Írskom bol 26. marec. Zástupcovia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) poslali UEFA svoj návrh.

„Naším záujmom bolo, aby sa najskôr odohrala baráž a potom Liga národov. UEFA však musí rozhodnúť sama, zrejme sa budú sa hrať v dvoch asociačných termínoch tri zápasy,“ dodal Hapal.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#slovenskí futbalisti #Pavel Hapal #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku