Tragédia. Zomrel mladý reprezentant, vypadol zo siedmeho poschodia

, 23.11.2019 22:19

V sobotu predpoludním vyhasol život slovenského futbalového reprezentanta do 18 rokov Adriána Sivoňa.

Ako informuje oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ), pádom zo siedmeho poschodia si privodil vážne zranenie priamo ohrozujúce jeho život a napriek veľkému úsiliu lekárov skonal v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku.

Mladý obranca z tímu MFK Ružomberok bol v októbri súčasťou tímu SR „18“ v dvoch prípravných dueloch v Rumunsku proti domácim rovesníkom. Stretnutie dorasteneckej ligy Ružomberok – Senica bolo pre tragédiu odložili.

"Veľmi ťažko sa mi hľadajú slová. Zasiahlo ma to tak bolestivo, že ešte sám neviem, ako sa k tej správe postaviť. Naposledy sme boli spolu pri zraze a následnom dvojzápase v Rumunsku, bol to normálny mladý chalan, talentovaný futbalista. Na najbližší výjazd do Čiernej Hory bol medzi náhradníkmi, dohodli sme sa tak s jeho materským klubom. Rátal som s ním opäť na jar pre náš národný tím,“ cituje trénera reprezentačnej osemnástky Stanislava Maceka portál futbalsfz.sk.

Podľa portálu cas.sk mal mladík po páde prerazenú panvu a prepichnuté pľúca, po príchode záchranárov bol pri vedomí. Polícia potvrdila, že na mieste tragédie nezistila cudzie zavinenie.

„V súvislosti s touto udalosťou sme vykonali preverovanie, počas ktorého nebolo zistené protiprávne konanie, ani zavinenie cudzou osobou. Z uvedeného dôvodu prípad nerealizujeme,“ cituje cas.sk hovorcu žilinských policajtov Radka Moravčíka.

#slovenskí futbalisti do 18 rokov #Adrián Sivoň
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku